2021.02.01. 20:00
Biztos egzisztencia: A munkahelyteremtő programban lettek katonák
Bevonulás volt február elsején: huszonkét speciális önkéntes területvédelmi tartalékos kötött szerződést a Magyar Honvédséggel, akiket a munkahelyteremtő programban vettek fel.
Ez lesz a harmadik csoport, akiket a Csótónál láthatunk reggelente olajzöld egyenruhában: ott tartják a katonai testnevelés órákat. A futás és atlétika mellett katonai közelharcot is gyakorolnak, a kiképzők közt feketeöves karate oktató is van. A hathónapos alapkiképzésben van tereptan, alaki foglalkozás és lövészet, műszaki és vegyivédelmi képzés is.
A Vas Megyei Kormányhivatal foglalkoztatási osztályain keresztül szerveztek előadásokat január 15. és 19. között Szombathelyen, Sárváron, Celldömölkön, Körmenden és Vasváron, ennek eredményeként tizenhárom nő és kilenc férfi jelentkezett – tudtuk meg Babos Sándor őrnagytól, az MH Katonai Igazgatási és Központi Nyilvántartó Parancsnokság Vas megyei toborzóirodájának vezetőjétől. A speciális önkéntes területvédelmi tartalékos alapkiképzés negyedik ütemének ez a harmadik csoportja Vas megyében, tizenhat szombathelyi, egy sárvári, egy celldömölki, egy táplánszentkereszti, egy rábapatyi és egy soproni résztvevővel. A hathónapos kiképzés után lehetőség van szerződéses vagy hivatásos állományba is. A jelentkezők között van olyan hölgy, akinek A, B, C, D kategóriás jogosítványa is van, vagyis motort, személygépkocsit, buszt és teherautót is tud vezetni.

Bognár Mónika (43) éves elmondta, bolti eladó és műkörmös végzettsége van, kihívás számára, hogy katonaként mit tud magából kihozni, nagyon szereti az egyenruhát, különösen a lövészet érdekli. A gyermekei 23, 15 és 13 évesek, érdekesnek tartják, hogy beállt katonának, a férje csodálkozott, de el tudja fogadni. Szemes Izabella (41) élelmiszer és vegyi áru eladó, illetve személyi és vagyonőr szakképesítéssel rendelkezik, a biztonsági őri munkához képest számára „továbbképzést” jelent, hogy a honvédségnél fegyveres szolgálatot is vállalhat. Szopori Tamás (21) a Premontrei gimnáziumban érettségizett, majd drónos közlekedési technikákkal foglalkozott, egészségügyi sürgősségi szállítással, az a terve, hogy ha lesz drónos hadtest Magyarországon, szeretne benne lenni. Fehér Mihály (34) kőműves volt, munkanélküli lett, fontos számára, hogy a honvédség egy biztos egzisztenciát ad, és mozgásteret lát abban, hogy több szolgálati hely nyitott előtte.
Kiemelt képünkön: Babos Sándor őrnagy és Sásdi Imre alezredes az újoncokkal