sokéves munka

2021.08.30. 07:00

Telekes a mi falunk – Hábencius Ferencné munkáját a Hungarikum pályázat révén adták ki

Hagyomány­őrző napot rendeztek a sportpályán szombaton, a programban bemutatták Hábencius Ferencné helytörténeti könyvét.

Merklin Tímea

Marton Ferenc megyei alelnök köszöntötte a hagyományőrző nap résztvevőit, Orbán László polgármester méltatta Hábencius Ferencné Antal Amália tevékenységét és a Telekes a mi falunk című kötetet, amely sokéves gyűjtőmunka eredménye. A 85 éves szerző lánya, Kissné Laposa Csilla állította össze, és az Agrárminisztérium Hungarikum pályázata révén adták ki.

Amálka néni bemutatta az életét, miként lett tanítóból könyvtáros, kultúros és a falu mindenese, majd fellépett a Telekesi Népdalkörrel, amit máig vezet. A vendéglátáshoz a Kánya Duó muzsikált, énekelt a Nefelejcs Népdalkör, a Békefi Antal Népdalkör, a Göcsej Szíve Dalkör, az Őszirózsa Népdaloskör, a Gersekaráti Dalkör, a Tőzike Népdalkör és Pásztorka Sándor.

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a vaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában