Kemény munka

2021.12.22. 10:00

Eredményes csörötneki bokszolók

December 17–19. között rendezték meg az Ico Combat Sport küzdősportszervezet hivatalos Európa-bajnokságát.

Civil/Mezeiné Kiss Katalin

Fotó: VN/Őrség Box Klub

A versenyen 12 országból 316 versenyző vett részt. Az Őrség Box Klub 12 sportolóval indult és 13 érmet szerzett. Tatamibokszban Horváth Noel Európa-bajnok lett. Horváth Brendon tatamiboksz­ban ezüst-, point fightban ezüst-, shadows boxban pedig aranyérmet érdemelt ki. Horváth Bá­lint tatamibokszban a dobogó második fokára állhatott. Mindhárom versenyző csörötneki kötődésű, Noel és Brendon a helyi általános iskola, Bálint a VMSZC III. Béla Technikum tanulója. Az aranyérmesek kvalifikálták magukat a 2022-es világbajnokságra.

A három roma származású fiatal kemény munkát fektetett a felkészülésbe, heti nyolc alkalommal jártak edzésre. Felkészítőik Lőrincz Lajos vezetőedző és Horváth Balázs másodedző voltak.

Kiemelt képünkön: A kemény munka meghozta gyümölcsét