Megyei foci

2022.09.04. 21:16

A megyei foci hírei - Megszerezte első győzelmét a Szarvaskend

A megyei első osztályú labdarúgó bajnokság negyedik fordulójában öt gólt szerzett, és nyert a Körmend a Bük ellen idegenben, szintén öt találattal megszerezte első győzelmét a Szarvaskend, a Vép pedig hazai pályán 6:2 arányban lépett túl a Rábapatyon.

TJ

Fotó: Horváth Balázs

Vasi Bádogos Kft Táplán SE–Söpte SE 2–2 (1–1).
Táplánszentkereszt, 200 néző, vezette: Horváth P.
Táplán: Gyécsek – Farkas G., Németh B., Mercs (Dala), Huszár (Polgár), Gyurcsányi (Polyák), Rosner, Markó, Manganelli, Szakasics, Vidák. Edző: Borbás János
Söpte: Gáspár – Leidli, Rómer (Horváth B.), Németh M., Mester, Hujber (Marton), Kondákor, Koronczai (Varga A.), Vámos, Koszokovits, Imre. Edző: Lengyel MIklós
Gólszerzők: Németh B., Vidák, ill. Mester, Rómer.
Kiállítva: Mester (78., Söpte SE).

A vendégek jól megszervezték védekezésüket, de volt pár veszélyes kontrájuk is, ezekből kettőt értékesítettek. A hazaiak sokat dolgoztak mezőnyben, hogy feltörjék a Söpte védekezését, de türelmetlenek, pontatlanok voltak, és számos ziccert hibáztak.

Kiswire Szentgotthárdi VSE–Jánosháza VSE 2–1 (2–0).
Szentgotthárd, 100 néző, v.: Héra Cs.
Szentgotthárd: Kapui – László, Osvald (Polly), Sipos B., Dancsecz, Bedi, Gécsek (Nagy O.), Sulics, Sipos G. (Holecz), Takács (Korpics), Gyécsek. Edző: Robert Kercmar
Jánosháza: Pethő – Sebestyén (Székács), Szabó T. (Bodor), Szép (Vágusz), Lempeg, Piri, Szabó K., Kiss Á., Büki, Péter D., Benkő. Edző: Bodor Tibor
Gólszerzők: László, Benkő (öngól), ill. Vágusz.

A Szentgotthárd egy kulturáltan futballozó Jánosházával találta magát szemben. Az első félidő elején a hazaiak inkább kontrákból próbáltak veszélyeztetni, két alkalommal sikerrel is jártak. A játékrész egy meg nem adott gólt is hozott, de a vendégeknek is volt egy nagy helyzetük, ezt a szentgotthárdi kapus bravúrral hárította. A szünet után több lehetősége volt a házigazdának, és bár a Jánosháza szépíteni tudott, a hazai egység - amelyben mindenki jó teljesítményt nyújtott - megérdemelten tartotta otthon a három pontot.

Király SE–CVSE-Vulkánfürdő 4–2 (2–1).

Szombathely, 120 néző, v.: Kondor T.
Király: Király – Takács, Kudron (Rózsás), Reseterits (Velekei), Németh G. (Verasztó), Kiss K., Horváth An., Halmosi, Csákvári (Kalmár), Vigh, Schimmer (Czingráber). Edző: Hegyi László
CVSE: Osvald – Marsai Mi. (Németh J.), Enyingi, Marsai Má., Tóth D. (Berecz), Gorácz (Tóth Z.), Keszei T., Gábor (Takács), Galovich, Czöndör, Keszei R. Edző: Kovács Balázs
Gólszerzők: Halmosi, Csákvári, Németh G., Schimmer, ill. Marsai Má., Gábor.

A két csapat tabellán elfoglalt helyezése alapján jó színvonalra és ki-ki meccsre lehetett számítani. Végül közepes színvonalú mérkőzésen a hazaiak otthon tartották a három pontot.

Haladás VSE - Zanati SE–Vasvár VSE 1–0 (0–0).
Szombathely, 100 néző, v.: Talabér N.
Haladás: Horváth B. – Buzás (Hende), Szőts, Varga Cs., Kovács B., Pap, Ferencz (Koósz), Szenczi, Tóth M. (Simon), Péter, Sály. Edző: Szenczi Imre
Vasvár: Tóth K. – Bíró, Vincze, Czövek, Elekes, Réfi, Pálla, Kónya, Tausz, Márton, Schermann (Varga A.). Edző: ifj. Sziffer István
Gólszerző: Szenczi.
Kiállítva: Pap (76., Haladás Vse - Zanati SE).

A Haladás tompán és görcsösen futballozott, volt három átlövési kísérlete, amiből kettő akár gól is lehetett volna. Ezeken kívül komolyabb helyzetet nem tudott kialakítani a hazai alakulat a szervezett vasvári védekezés ellen. A második félidőt már jobb játékkal kezdte a házigazda, voltak helyzetei is, ebből egy szép támadás után az előnyt is sikerült megszerezni. A vendégek még hátrányban is a biztos védekezésre összpontosítottak. Ezen csak a kiállítás után változtattak, ekkor viszont nyomás alá helyezték a hazaiakat. A Haladás egy kontrából lezárhatta volna a mérkőzést, de ez nem jött össze. A jelzett hosszabbításon túl a vendégeknek volt egy érvénytelenített gólja, ami elsőre a hazaiak számára is érvényesnek tűnt, de utólag visszanézve jó döntés született a játékvezető részéről.

Büki TK–Körmendi FC 0–5 (0–2)
Bük, 120 néző, v.: Németh T.
Bük: Viczmándi – Kiss R. (Somlai), Kostyál (Radasics), Wágner, Bősze, Vamper (Nagy M.), Györe (Komjáthy), Szabó A., Kocsis, Tóth R., Kovács Á. (Papp E.). Megbízott edző: Schimmer Zoltán
Körmend: Sály – Berning (Vilics), Lakosi, Buti, Karvalics, Molnár L. (Krajczár), Köntés, László, Majczán (Balogh A.), Sipos (Balogh Á.), Nagy Zs. (Bita). Edző: Kurucz Ádám
Gólszerzők: Karvalics (2), Nagy Zs. (2), Sipos.

A Körmend magabiztos játékkal, öt gól szerezve begyűjtötte a három pontot a fordulóban, teljesen megérdemelten.

Szarvaskend SE–Sárvár FC 5–2 (0–2).
Szarvaskend, 100 néző, v.: Bíró O.
Szarvaskend: Esztergályos – Velekei (Nagy ? Á.), Csillag, Jóna, Németh T. (Wolf), Földes (Kis-Nemes), Nagy Á., Törő (Somogyi), Tuboly, Kunovics, Kopfer. Edző: Kovács Kálmán
Sárvár: Velladics – Fülöp (Binder), Takács (Czirók), Tokaji, Szakos, Toldi, Károlyi, Fider, Taródi (Szabó M.), Sinka, Szemes. Edző: Nagy Dániel
Gólszerzők: Velekei (2), Somogyi (2), Németh T., ill. Tokaji, Takács.

Az első félidőben magabiztosabb volt a Sárvár, két gól szerzett. A második játékrészben rendezte sorait a házigazda, és a 65.perctől ötpercenként hozta a gólokat, meg sem állt öt találatig. A Szarvaskend ezzel megszerezte első győzelmét a bajnoki idényben.

Répcelaki SE–Csepregi SE 3–0 (1–0).

Bük, 150 néző, v.: Vass I.
Répcelak: Rózsa – Vass, Tóth D., Baranyai, Kovács Z. (Szabó B.), Ódor, Sipos, Kristóf (Csányi), Rácz (Tar), Gaál (Catomio), Tarcsay. Edző: Tóth Zsolt, De Paula Alex
Csepreg: Takács Kr. – Kótai (Takács Ke.), Kossuth, Nika M., Simon, Nagy D., Pócza, Janzsó, Nika B., Merk (Németh O.), Lukács (Steiner). Edző: Steiner Zsolt
Gólszerzők: Csányi, Kristóf, Vass.
Kiállítva: Pócza (75., Csepregi SE).
Közepes játékkal is magabiztos győzelmet aratott a Répcelak a mezőnyben jól adogató csepregiek ellen.

Vép VSE–Rábapatyi KSK 6–2 (3–0).

Vép, 400 néző, v.: Papp Á.
Vép: Bezdi B. – NÉMETH Á., Czeglédi, Beke (Illés), BEZDI SZ., NIKSZ (Balikó), Auer (Kiss A.), SZENDRŐDI, Takács Á. (Szalai R.), Takács M., Szalay Cs. (Szalai M.). Edző: Simon Miklós
Rábapaty: László – Csonka (Őri), Varga L. (Zeke), Dugovics, Manganelli, Csupor, Balhási (Gosztolya), Horváth K., Bakonyi (Németh G.), Piros (Halász), Könczöl. Edző: Marton Róbert
Gólszerzők: Niksz (2), Beke, Takács M., Bezdi Sz., Takács Á., ill. Németh G. (2).

A szépszámú nézősereg előtt jól kezdett a hazai csapat, a 8. percben egy labdaszerzést követően Bezdi révén megszerezte a vezetést. Niksz remek egyéni akcióból kettőre növelte az előnyt, pár perccel később Takács tizenegyesből pedig háromra. A második félidőben a hazai gárda fejben az öltözőben maradt, ezt kihasználva szépített a Rábapaty. Ez felrázta a hazai csapatot, és újabb gólokkal végérvényesen eldöntötte a három pont sorsát.