2024.11.26. 07:00
A sárvári gyerekek képeslapokkal varázsolnak ünnepet
Az ünnep közeledtével dr. Máhr Tivadar, Sárvár alpolgármestere tett felhívást. A gyermekek a képeslapokkal rászorulók, magányosan ünneplők karácsonyát tehetik szebbé.
- Hamarosan itt az adventi időszak, mely minden gyermek, felnőtt, család és egyedülálló idős ember életében egy kiemelten kedves és érzékeny pillanat. Sárvár Város Önkormányzata arra bátorítja a város köznevelési intézményeinek 2-6 osztályos tanulóit, hogy ragadjanak ceruzát, filctollat vagy színespapírt, ollót és készítsenek karácsonyi üdvözlőlapokat, melyeket az önkormányzat rászorulók számára továbbíthat – olvasható Dr. Máhr Tivadar alpolgármester közösségi oldalán az ünnepi felhívás.

Forrás: Facebook/dr. Máhr Tivadar
Az alkotások formai követelménye:
- papír alapú,
- A4-es méretű közepesen vékony papírkarton vagy rajzlap, melyet középen ketté hajtva négy oldalas A5-ös képeslapot kapunk,
- a készítési technika lehet grafika, festmény, kréta, nyomat, papírmontázs, textilmontázs
- az első oldal a rajz helye
- a belső oldalra egy rövid, kedves üzenetet vagy versrészletet kérne
- a hátsó oldalra a készítő nevét, osztályát és iskoláját
A kész műveket iskolánként összegyűjtve, személyesen kérik benyújtani az önkormányzatának titkárságára (9600 Sárvár, Várkerület 2).
Benyújtás határideje 2024. december 06.
A beérkezett munkákat az önkormányzat advent utolsó hetében juttatja el a rászorulók, kórházak, otthonok részére.
- Várjuk a kreatív, izgalmas pályamunkákat, hiszen ne feledjük, aki szívvel ad, az kétszer ad! – zárja a felhívást az alpolgármester.