Szavazzon a közönségdíjasra!

2024.12.30. 19:30

Ki az év vasi embere? - A jelöltek között Hámori Luca

A Vas Vármegyei Közgyűlés és a Vas Megyéért Egyesület 27. alkalommal hirdeti meg Az év vasi embere választást. Az idén is lesz közönségdíj: Vas megye Facebook-oldalán december 30. estétől szavazhat. Ki az év vasi embere? A vaol.hu oldalon és a Vas Népében is bemutatjuk a jelölteket: dr. Stánitz Évát, dr. Tóth Endrét, Halász Bencét, Hámori Lucát, Kiss Mártont, Sütő Évát, Szabó Bence Farkast, Varga Albint, Varga Barnabást és Zentai Zoltánt.

Mint ahogy a korábbi években, ezúttal is a választás első körében a Vas Vármegyei Közgyűlés és a Vas Megyéért Egyesület által felkért kuratórium kiválasztott tíz személyt, akik titkos szavazással döntenek a díjazottról. A díjakat Majthényi László, a vármegyei közgyűlés elnöke és dr. Balázsy Péter, a Vas Megyéért Egyesület elnöke adja majd át. A vaol.hu oldalon egymás után mutatjuk be a tíz jelöltet, akikre 2025. január 10-éig szavazhatnak a Vas megye Facebook-oldalán. Ki az év vasi embere?

ki az év vasi embere
Ki az év vasi embere? A jelöltek között Hámori Luca 
Fotó: VN/Vas Megyéért Egyesület

Ki az év vasi embere? A jelöltek között: Hámori Luca

Hámori Luca ökölvívó, olimpikon, a kőszegi Fitt-Boksz Ökölvívó Egyesület kiválósága. 2001-ben született Szombathelyen, küzdősportot űző családban. Édesapja birkózó volt, bátyja, Ádám pedig szintén sikeres boxoló: 8-szoros magyar bajnok, kontinensviadalok dobogósa. Három éve akasztotta szögre a kesztyűt, de a mai napig ő Luca példaképe. Edzőik is ugyanazok: Varsányi Áron és Gombai János. Luca 10 évesen kezdett boxolni. Öt évvel később a junior Európa-bajnokságon ezüstérmet, majd 2018-ban az ifjúsági Eb-en bronzérmet szerzett. Az U22-esek között 2021-ben és 2022-ben is dobogóra állhatott a kontinensviadalon: Olaszországból bronz-, Horvátországból ezüstéremmel tért haza. A 2023-as év mérföldkő volt számára: az Európa-játékokon nyújtott teljesítményével megszerezte a kvalifikációt a párizsi olimpiára. A magyar ökölvívók közül ő az első nő, aki szorítóba léphetett olimpián. A 66 kilogrammosok versenyében az első két mérkőzését megnyerte: a nála esélyesebbnek tartott ír és ausztrál ellenfeleit legyőzve jutott a negyeddöntőbe. 2024. augusztus 2-án egy ország szurkolt a kőszegi lánynak, aki a későbbi győztessel, az algériai Imane Helíffel szemben végül – egyhangú pontozással – alulmaradt. Ezzel a párizsi olimpia mezőnyében az 5. helyet szerezte meg. A még mindig csak 23 éves Hámori Luca 2014 óta minden magyar bajnokságot megnyert, 2021-ben, ’22-ben és ’23-ban is az Év magyar női ökölvívójának választották. Eddigi legjobb meccsének az olimpia első fordulójában aratott győzelmét tartja. Kedvenc ütése a balhorog. Eltökélt szándéka, hogy olimpiai érmet szerezzen, amire legközelebb Los Angelesben lesz lehetősége négy év múlva.

 

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a vaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában