Ilyen volt 2024

2025.01.20. 17:00

Közös ügyünk: Észak-Vas! – Ágh Péter országgyűlési képviselő értékelte a 2024-es évet

Fontos eredmények mutatják a fejlődést a városok életében és újabb lépések történtek a községek érdekében – Ágh Péter, Észak-Vas vármegye országgyűlési képviselője értékelte lapunknak a 2024-es évet.

– Először szeretnék köszönetet mondani mindenkinek, hogy 2024-ben is mód nyílhatott együttműködéssel szolgálni Észak-Vas vármegye 77 települését – ezzel kezdi összegzését az országgyűlési képviselő, és emlékeztet: 2024-ben a háború és annak következményei még mindig rányomták a bélyegüket az esztendőre.

2024 karácsonyán Ágh Péter és családja
Ágh Péter és családja 2024 karácsonyán
Fotó: VN

– Ennek ellenére az önkormányzatokkal, a kormánnyal kerestük azokat a lehetőségeket, amelyek előrébb vihetik térségünket. Ezáltal számos lépést tehettünk meg együtt, különböző támogatások felhasználásával. Csepregen útfelújítások és intézményfejlesztés mutatott rá erre; Bükön a bölcsőde építése és a víziközmű-beruházások. Celldömölkön átadtuk a város vasutas hagyományai előtt tisztelgő Vasparipa-projektet, a város emellett az Alsósági Tagóvoda felújítása és számos pályázat megvalósítását indíthatta el, köztük az energetikaiakat. Sor került a szociális konyha felújításának projektnyitó rendezvényére is. Kőszegen az építkezést az új mentőállomás, az új temető, az Árpád-házi Szent Margit Iskola felújított, bővített épülete, a Szent Imre templom belső renoválása, valamint útfejlesztések elindítása jelképezte leginkább. Sárváron szintén újabb régen várt útfejlesztések mutatták az előrelépést, de fontos eredmények voltak a Szatmár utcai óvoda és az új gyermekorvosi rendelők kialakítása is. Új kerékpárút is épült. Répcelakon is útfelújítás valósulhatott meg pályázati forrásból, Vépen pedig csapadékvíz-elvezetési pályázat megvalósításába vághattak bele – mondja. 

Azzal folytatja: az Építési és Közlekedési Minisztérium több, nagy jelentőségű vasi útfejlesztés előkészítésére, kiviteli tervezésére szerződött le jelentős értékben. Számos gazdasági beruházás történt, amelyek fontos kihatással bírtak. – Velemben megújult a vármegye egyik ékessége, a Stirling-villa, Váton a Szent Rita Óvoda nyílt meg. Kőszegpatyon külterületi útfejlesztést zártak le. Nagysimonyiban, Uraiújfaluban, Vönöckön egyházi épületeket korszerűsítettek. A Sporthorgász Egyesületek Vas Megyei Szövetségével újabb horgászturisztikai fejlesztéseket jelenthettünk be. A kistelepülések tekintetében Acsád, Bozzai, Horvátzsidány, Meszlen, Kemenesmagasi, Kemenesszentmárton, Vát, Kiszsidány, Kőszegszerdahely, Ostffyasszonyfa tekintetében számolhattunk be jó hírekről a Magyar Falu Program vonatkozásában. Szintén ehhez a kezdeményezéshez kapcsolódik az alsóbbrendű úthálózat fejlesztése, amely tavaly Bögöt, Csepreg, Salköveskút, Söpte, Vát, Vasszilvágy, Uraiújfalu vonatkozásában hozott pozitív változást. Horvátzsidányban és Gyöngyösfaluban is új épületrésszel gyarapodhatott az iskola, Gyöngyösfaluban továbbá a sportcsarnok energetikai fejlesztését is lezárhatták. Mindez azt jelenti, hogy 2024-ben is újabb lépések történtek a községek érdekében, amiben úgy, ahogy eddig is kiemelkedő szerep hárult a Magyar Falu Programra. Amióta ez elindult a kistelepüléseink életében évről évre újabb előrelépések történnek. A polgármesterek arról számolnak be, hogy egyre több gyermek születik, az eladó házak pedig gyorsan vevőre találnak. Új lehetőség lesz, hogy egy tavalyi döntés révén az 5 ezer fő alatti településeken idén elindul a Vidéki Otthonfelújítási Program a gyermekes családoknak. Mindez igénybe vehető lesz a fűtési rendszer korszerűsítésére, ház szigetelésére, nyílászárók cseréjére, klíma beépítésére, tetőcserére – mondja. 

2024-ben számos olyan esemény történt, amelyek emlékezetesek maradnak.

– Példaértékű összefogást és helytállást tapasztalhattunk meg a Csönge-Kenyeri térségében tomboló tűzvész kapcsán. Számos szervezet, intézmény, közösség ünnepelt jubileumot, amihez gratulálok. Erőt ad a működésük az egész térségnek. Örömmel tudjuk felidézni azt a büszkeséget is, amit az olimpia kapcsán élhettünk át. Nemcsak Kőszeg, hanem az egész ország tisztelettel tekintett és tekint Hámori Lucára. Büszkék lehetünk azokra, aki 2024-ben kitüntetésben részesültek helyi, vármegyei és országos szinten. Köszönet példát adó működésükért! 2024-ben is sokan jártak erről a közreműködésünkkel az Országházban. Jó dolog, ha helyben tudunk találkozni, de legalább ilyen jó, ha erre Budapesten nyílik lehetőség, hiszen az Országház a vasiaké is. Arra bátorítok mindenkit, hogy éljen ezzel a lehetőséggel, amely nagy élményt jelent. Az önkormányzati választás kapcsán hálás vagyok az együttműködésért az eddigi polgármestereknek és képviselőknek és sok sikert kívánok az új testületeknek. Egyúttal köszönetet szeretnék mondani azért az óriási bizalomért, amit politikai közösségünk, a Fidesz a június 9-i választáson kapott, akár a helyi, a vármegyei, akár az EP-választáson! Továbbra is arra kérek mindenkit, hogy ne azt keressük, ami szétválaszt, hanem azt, ami összeköt. Ez pedig a csodálatos térségünk. Együttes erővel, mindenkivel összefogva, alázattal, szorgalommal dolgozzunk a jövőben is azon, hogy a mindannyiunk által szeretett vidékünk fejlődni tudjon valamennyi itt élő javára, hiszen közös ügyünk: Észak-Vas!



 

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a vaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában