2025.01.22. 20:27
Átadták a Boldog Batthyány-díjat Körmenden - fotók
„Hűséggel és szeretettel” – ezzel a címmel hívták a liturgikus emléknapra a hívőket és érdeklődőket. Itt került sor a Boldog Batthyány-díj átadójára is.
Körmenden a Batthyány Örökségközpont Színháztermében szerdán délután került sor a Batthyány-díj átadójára. A díjat Boldog Batthyány-Strattmann László („Test és a lélek orvosa”) 2003. január 23-i boldoggá avatásának napjához közel adják át évek óta a Rába-parti városban. Az eseményt a Szombathelyi Egyházmegye és Körmend Város Önkormányzata közös szervezésében tartották,

Fotó: Szendi Péter
Az idei Boldog Batthyány-díj átadása
Az ünnepségen jelen volt dr. Székely János megyéspüspök, Fekete Szabolcs Benedek segédpüspök, Batthyány-Strattmann László dédunokája, Batthyány Boldizsár, Batthyány-Schmidt Margit, a Magyar Batthyány Alapítvány elnöke és dr. Szabó Barna, Körmend város polgármestere is. Az eseményen részt vett és köszöntőt mondott Michael W. Banach érsek, apostoli nuncius. Mint elmondta: a gyógyítás, mint hivatás Jézus óta jelen van világunkban. A gyógyítók pedig reményt és segítséget adnak betegeiknek hozzáértésük által.
Átadták a Boldog Batthyány-díjat Körmenden
Fotók: Szendi PéterA méltatásokat Császár István, püspöki helynök olvasta fel, majd a díjakat átadta dr. Székely János megyéspüspök és Michael W. Banach érsek, apostoli nuncius. A Batthyány-díjat idén ketten kapták meg, hűséges és áldozatkész munkájuk elismeréseként. Virág Lászlóné (sz. Dohi Bernadett) sugárterápiás asszisztens és dr. Gombocz Károly főorvos.
Az eseményt követően a Szt. Erzsébet plébániatemplomban hálaadó misét mutatott be dr. Székely János megyéspüspök.

Fotó: Szendi Péter