2025.03.18. 14:30
Elismerések az ELTE SEK oktatóinak a vármegyei ünnepségen
Az 1848–49-es forradalom és szabadságharc évfordulója alkalmából tartott megemlékezésen több kiemelkedő szakembert is kitüntettek Vas vármegyében. Az ELTE Savaria Egyetemi Központ (SEK) két neves oktatója, H. Ekler Judit és Horváth Sándor is elismerésben részesült.

Horváth Sándornak dr. Kondora Bálint, a Vas Vármegyei Közgyűlés alelnöke gratulál, a háttérben Majthényi László elnök
Fotó: Szendi Péter
Ahogy mi is megírtuk, díjátadóval egybekötött ünnepi ülést tartott a Vas Vármegyei Közgyűlés az 1848–49-es forradalom és szabadságharc 177. évfordulója alkalmából pénteken a vármegyeházán. Az ünnepségen átadott kitüntetések célja, hogy elismerjék azokat a szakembereket, akik kiemelkedő munkát végeznek közösségük, hivatásuk és a régió fejlődése érdekében. Itt vehetett át elismerést az ELTE szombathelyi campusának két oktatója is.

Fotó: ELTE-SEK
Az ELTE-SEK díjazottjai
H. Ekler Judit – négy évtized a sport szolgálatában
H. Ekler Judit, az ELTE Pedagógiai és Pszichológiai Kar (PPK) Sporttudományi Intézetének igazgatója a "Vas Vármegye Szolgálatáért – Sport Tagozat" díjat vehette át.
Nem véletlen, hogy a díjjal ismerték el munkásságát: több mint negyven éve tanítja a sportszakos hallgatókat, és tevékenysége meghatározó a régió testnevelőtanár-, edző- és sportszervező-képzésében. Az egyetemi oktatás mellett sportmozgalmak, helyi mozgásprogramok aktív résztvevője, sőt, ritmikusgimnasztika-edzőként és szeniorörömtánc-oktatóként is ismert. A testnevelőtanár szak szakfelelőseként rengeteget tett a képzés modernizálásáért és fejlesztéséért - tudtuk meg az egyetem közösségi oldaláról.
Horváth Sándor – a horvát kultúra elkötelezett őrzője
Horváth Sándor néprajzkutató, az ELTE Szlavisztika Tanszékének nyugalmazott tanszékvezetője a "Vas Vármegye Szolgálatáért – Nemzetiségekért Tagozat" elismerésben részesült.
Ő nemcsak a tudományos világban ismert és elismert, hanem a horvát közösség számára is meghatározó személyiség. Narda horvát nemzetiségű falu szülötteként egész pályafutását a grádistyei és magyarországi horvátság hagyományainak kutatásának és megőrzésének szentelte. Négy évtizedes oktatói és kutatói munkássága alatt számos tanulmányt, könyvet és kiállítást jegyzett, miközben aktívan részt vett nemzetközi projektekben is.