Segítsünk együtt!

2025.04.25. 17:30

Egy hároméves vasi kislány harca a leukémiával – Jótékonysági családi napot szerveznek Sára gyógyulásáért

Fliegler Sára alig hároméves, mégis olyan harcot vív, amit sok felnőtt is megszenvedne: leukémiával küzd. A család minden erejével azon van, hogy mellette legyen, ám a kórházi kezelések, az utazások és a hétköznapok anyagi terhei egyre nehezebben viselhetők. Most egy egész közösség mozdul meg, hogy segítsen: május 11-én Rábapatyon jótékonysági családi napot szerveznek Sáráért.

A lehető legnagyobb tragédia sújtotta a vasi Fliegler családot: kislányukat tavaly szeptemberben diagnosztizálták leukémiával. A kezelések Budapesten, a Semmelweis Egyetem klinikáján zajlanak. Hol jobban, hol rosszabbul viseli a megpróbáltatásokat, de a család szerint Sára egy igazi kis szuperhős, rendkívül bátran harcol a betegséggel.

Fliegler Sára még csak hároméves, de már most nagy harcot kell vívnia
Fliegler Sára még csak hároméves, de már most nagy harcot kell vívnia
Forrás: Flieglerné Varga Manuéla

Fliegler Sára leukémiával küzd

Az anyuka a kezelések ideje alatt Sárával tart a fővárosba, így kis időre most szétszakadt a család: a kislányt és édesanyjukat testvére, az ötéves Kiara és édesapjuk várja otthon. Mindenkit megvisel a távollét, főként Sára testvérét. 

„Anya csak egy van, és az ő hiányát semmi sem pótolhatja, ahogyan a testvére hiányát sem” – fogalmaztak. A család most abban bízik, hogy idővel minden rendben lesz, és újra együtt lehetnek.

Az anyagi helyzetük azonban egyre nehezebb. Az utazások, a kórházi napok költségei és az otthoni élet kiadásai is összecsapnak a család feje felett. Ezért is hatalmas segítség, hogy május 11-én jótékonysági családi napot szerveznek a javukra.

Szívvel, mosollyal, együtt – május 11-én jótékonysági nap Sáráért Rábapatyon

A Vasi Zenei Műhely Egyesület és Pápay Nikoletta rendezvényszervező egy különleges, szeretettel teli eseményt álmodott meg: május 11-én, vasárnap 14 és 19 óra között a Rábapatyi Kultúrház és annak udvara ad otthont a „Jótékonysági Családi Nap Sáráért” című rendezvénynek.

A szervezők színes, élményekkel teli délutánnal készülnek. A gyerekeket ugrálóvár, arcfestés, csillámtetoválás, kézműves foglalkozások és babasarok várja. Lesz kinti és benti játékzóna, íjászat, lufihajtogatás, buborékfújás, valamint tűzoltóautó-bemutató is.

A rendezvényen élőzene, tánc, közös éneklés és játékos dalos-kvíz is gondoskodik a jó hangulatról. A huszárok lovas bemutatóval érkeznek, a selfie sarokban pedig profi fotós örökíti meg a pillanatokat. Finomságokkal teli büfé és értékes nyereményekkel kecsegtető tombola teszi teljessé a programot – a bevétel teljes egészében Sára gyógykezelését támogatja.

A szervezők célja, hogy egy vidám, élményekkel teli délutánon keresztül segítsék a családot, és támogató jegyek, valamint tombola vásárlásával hozzájáruljanak Sára gyógykezelésének költségeihez. Az esemény részletei itt elérhetőek.

Segíteni másként is lehet

Akik nem tudnak részt venni a rendezvényen, de szívesen segítenének, adománnyal is támogathatják a családot ebben a nehéz időszakban. Az adományokat az alábbi bankszámlaszámra várják:

Számlaszám: HU57 1040 4735 8676 7284 7276 1025
Név: Flieglerné Varga Manuéla
Közlemény: „Adomány Fliegler Sára részére”

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a vaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában