2025.04.16. 08:15
Ligetes park és játszótér - Hamarosan elkészül az új közösségi hely Bükön
Már létszik, milyen lesz Bükön a Petőfi utcában lévő zöld terület. Az egyik részében játszóteret alakítanak ki, a mások felében pedig ligetes park lesz. A város új közösségi terét Ágh Péter, Észak-Vas vármegye országgyűlési képviselője is megtekintette.
Mint arról korábban beszámoltunk, Bükön a Petői utcában, az élelmiszerbolt melletti zöldterületen szalagok, karók jelzik, hogy ott is készül valami. Rendbe teszik a 6200 négyzetméteres zöld felületet, fásítanak, cserjésítenek, egyúttal megújul az ott lévő játszótér is.
Ágh Péter, Észak-Vas vármegye országgyűlési képviselője a napokban tekintette meg a kivitelezést.
- Az elmúlt évek munkája abba az irányba haladt, hogy Bükön minél inkább egy élhető és szerethető várossá fejlesszük – mondta Ágh Péter. - Túl a gazdasági- és turisztikai beruházásokon ezt a célt szolgálja például a bölcsőde építése, kerékpárút kialakítása, vagy a további építkezések. Ebbe a sorba illik a lakótelep zöld szívének szebbé tétele. Mindez a város ezen része számra kiemelt beruházás. A pályázati sikerben köszönöm a közös munkát dr. Németh Sándor polgármesternek.
- A városvezetés, illetve a képviselő-testület úgy határozott, hogy ezt a részt nem minősíti át építési területnek, hanem továbbra is meghagyja zöld parknak. Bízom benne a gyerekek hamar megszeretik az új játszóteret, ahol a felnőttek számára a köztéri sporteszközöket már korábban felszereltük. A park másik oldala pedig ligetes lesz.
A tervek szerint az új közösségi teret májusban már át is adhatják.
A Petőfi utcai fejlesztés is az "Élhető Bük" program része, ennek keretösszege a településre vonatkozóan 600 millió forintot jelent. A TOP Plusz forrásból három fejlesztés valósul meg. Az egyik elem, a már átadott bükfürdői kerékpárút, a harmadik pedig a komposztálótelep kialakítása.
Ide tartozó további hír, hogy a képviselő-testület novemberi ülésén döntött arról, hogy a Petőfi utca Csepreg felőli szakaszán, mintegy 400 méter hosszban a föld alá kerüljön a villamosvezeték. Bükön, az elmúlt időszakban, főleg, amikor szeles volt az idő, többször volt itt áramszünet. A lépéssel pedig az ellátás lesz biztonságosabb. Nem mellesleg szép városkép fogadja a városba érkezőket, ugyanis csak a közvilágító kandeláberek maradnak meg, villanyoszlopok eltűnnek.