2025.05.07. 09:00
Merre tovább, Bajánsenye diákjai?
Érdemes már időben, előrelátó módon tervezni a gyerekek jövőjét, karrierjét? Bajánsenye iskolájában így gondolkodnak, és gyakorlatiasan tesznek is érte.
Bajánsenye református iskolájában pályaorientációs napot tartottak. Nem aprózták el: minden osztály útnak indult, hogy belekukkantson sok-sok érdekes foglalkozás rejtelmeibe, környékbeli és messzebb lévő munkahelyek működésébe – tudtuk meg Anduska Veronika pedagógustól.

Fotó: Anduska Veronika
Benépesült Bajánsenye környéke
Az első osztályosok felcsaptak kalauznak, majd a szentgyörgyvölgyi Cilinkó Agrár Kft. telephelyére látogattak. Három osztály úticélja a közeli Magyarszombatfa volt: a másodikosok a Ginti panzió és étterem vendégeiként sütöttek, főztek, kipróbálták a recepciós munkakört is, majd a konyhán készített finomságokat elfogyasztották ebédre. A negyedik osztályt a MAT Kerámia Kft. üzeme, majd a Fazekasház varázsolta el. Az ötödikes diákoknak pedig leginkább a kézügyességükre volt szükség, ugyanis cukrászkodtak egy jót a Kati Cukrászdában, majd korongoztak Tóth Bernadett műhelyében.

Fotó: Anduska Veronika
A harmadik osztály a nagyrákosi Zsohár Kertészet rendkívül érdekes világába csöppent bele, a hatodik osztály pedig az Őrségi Nemzeti Park Igazgatóságának interaktív kiállítását vette célba. A legnagyobbak viszont jóval távolabb, Dunaharasztiba utaztak: a Coca-Cola gyárba.
Mindenki tartalmas élményekkel és feltöltődve tért haza, és remélhetőleg már körvonalazódik is a fejükben egy jövő?...

Fotó: Anduska Veronika

Fotó: Anduska Veronika
- Ezeket olvasta már?