Folyamatos fejlődés

2025.05.18. 09:00

Nagyot lépett előre Bük - Dr. Németh Sándor polgármester értékelte a 2019-24-es időszakot

A 2019-2024 között több mint 14 milliárd forint értékű fejlesztést hajtott végre az önkormányzat, amihez alig több mint 1 milliárd forint önerő kellet. Az elmúlt önkormányzati ciklus legnagyobb beruházása a Bükfürdő főterét jelentő Termál tér kialakítása volt.

Dr. Németh Sándor, Bük polgármestere hosszú beszámolóban foglalta össze a 2019-24 közötti önkormányzati ciklus történéseit. - Az elmúlt 5 évben több mint 14 milliárd forint értékű fejlesztést hajtott végre az önkormányzat, amihez alig több mint 1 milliárd forint önerő volt szükséges – összegzett a városvezető. 

Bük
Az elmúlt időszakban Bük lakossága tovább növekedett, az itt élők száma megközelítette a négyezret.
Fotó: VN-archív / Unger Tamás

- Ez az arány a 2014-2019 közötti időszakban 6,8 milliárd forint volt 2,8 milliárd forint önerővel. Mindez azt jelenti, hogy az elmúlt fél évtizedben kétszer annyi értékű beruházást végeztünk el fele annyi önerővel, mint az azt megelőző öt esztendőben. 

A fejlesztések lényegében minden ágazatra és városrészre kiterjedtek, és nagy részük gazdasági szemléletűek volt, vagyis a későbbi növekedés előfeltételeit is megteremthetik majd. Ez azt eredményezheti, hogy kedvező külső feltételek - általános gazdasági fellendülés, élénkülő turizmus, konszolidált energiaárak, nem növekvő központielvonások - esetén a város további gyarapodása is töretlen lehet. A ciklusban új intézményt nem alapítottunk, ellenben többet is felújítottunk: dr. Horváth Tibor Szociális Központot, a művelődési központot, a sportcentrumot. 

Megvalósítás alatt álló intézményfejlesztésünk a négycsoportos, összesen 48 férőhelyes bölcsőde építése, amely várhatóan a 2025/2026-os nevelési évben nyitja meg kapuit. Tervezett új intézményeink: rendőrőrs, tűzoltószertár, bentlakásos idősek otthona. A ciklus legnagyobb beruházása a Bükfürdő főterét jelentő Termál tér kialakítása volt. 

Az elmúlt időszakban Bük lakossága tovább növekedett, az itt élők száma megközelítette a négyezret. 

Önkormányzati, oktatási, gazdasági szempontból központi szerepet tölt be a város, hatása túlnyúlik a vármegyehatáron.

Dr. Németh Sándor szólt a jövőképről is. Úgy vélte, a város a meglevő természeti erőforrásaira támaszkodva, azokat kihasználva és továbbfejlesztve, tudatos stratégiával és marketingtevékenységgel még inkább térségi gazdasági-társadalmi központtá válik. 

A turisztikai kínálatban domináns a minőségi termál-, a gyógyturizmus, egyre nagyobb teret hódítanak az alternatív kínálati elemek: az egészség-, a vizi- és az aktívturizmus, mely területeken széles körű szolgáltatásokat nyújtó, helyi, szakképzett munkaerőt alkalmazó, helyi termékeket kínáló tőkeerős vállalkozások tevékenykednek. 

A térségi oktatási-képzési-igazgatási központként funkcionáló település társadalmi életét a partnerség, az összetartozás és aktív együttgondolkodás jellemzi, a növekvő lakosságszámot fejlett közintézmények fogadják, a helyieknek biztos megélhetést jelent a több lábon álló, stabil gazdasági bázis.

 

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a vaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában