Baleset

2025.05.18. 08:43

Ketten meghaltak, mexikói vitorlás kiképzőhajó ütközött egy hídnak New Yorkban

A mexikói hadsereghez tartozó vitorlás hajó 277 fővel a fedélzetén indult útnak New Yorkból szombaton este. Videók mutatják azt is, hogy a vitorlás kivilágított árbócain fehér egyenruhában álltak a tengerészek, ahogy a hajó elhaladt a turisták előtt.

Hajóbaleset történt szombaton.
Hajóbaleset történt szombaton.
Forrás:  X/Twitter

Hajóbaleset

Az 1981-ben épült Cuauhtémoc nevű hajó három árbóca, amik 45 méter magasak, nem fértek el a híd ezen része alatt, mindhárom árbóc kettétört amikor a hídnak ütközött, a tengerészek pedig a hajó fedélzetére zuhantak. Az elsődleges információk szerint a balesetben ketten meghaltak, 17-en megsérültek, közülük többen életveszélyesen. A híd nem károsodott.

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a vaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában