2025.05.14. 17:15
VOKS 2025: nemzeti sorskérdésről Szombathelyen
A baloldal szerint álprobléma, valójában beláthatatlan következményei vannak az ország gazdasági és biztonsági helyzetére - mutatott rá Soltész Miklós államtitkár Ukrajna EU-tagságának veszélyeire. Szombathelyre érkezett a VOKS 2025 országjáró fórum.

Soltész Miklós államtitkár a Voks 2025 országjárás szombathelyi fórumán május 13-án
Fotó: Cseh Gábor
„Támogatja-e Ön, hogy Ukrajna az Európai Unió tagja legyen?” Ez az egyetlen kérdés szerepel Ukrajna uniós tagságáról szóló szavazólapon, de valójában amikor erről a kérdésről döntünk, a nemzetünk sorsáról, az ország jövőjéről döntünk - fogalmazott Vámos Zoltán. A Fidesz Vas 01-es választókerület elnöke házigazdaként köszöntötte az érdeklődőket a Martineum Felnőttképző Akadémia előtermében kedden este. Hozzátette: ha a keresztény szemüvegen, a keresztény szemléletmódon keresztül nézzük a helyzetet, az út egyértelmű és egyenes. A VOKS 2025 tétje tehát nagyobb, mint elsőre gondolnánk.

Fotó: Cseh Gábor
Ki kell ugrani a forró vízből
Soltész Miklós államtitkár előadása elején leszögezte: Nyugat-Európa belekényelmesedett a jólétbe, és közben nem veszi észre, nagy a baj. Kezdődött mindez a migrációval, folytatódott a gender-őrülettel, és most itt van Ukrajna gyorsított felvétele az Európai Unióba. Ha nem teszünk valamit, úgy járunk, mint a béka a tanmesében: ha forró vízbe teszik, azonnal kiugrik a lábasból, míg a szép lassú tűzre eresztett hideg vízben, fokozatosan forralva békésen halálra fő.
- El kel mondani, minél többeknek meg kell ismerniük: mit jelent valójában Ukrajna gyorsított felvétele az Európai Unióba. A mi felelősségünk, hogy megalapozzuk gyerekeink, unokáink jövőjét, rajtunk múlik, milyen lesz Magyarország a következő évtizedekben - hangsúlyozta, majd sorra vette a kockázati lehetőségeket a közbiztonságtól kezdve a magyar mezőgazdaságra jelentő hatáson át a nyugdíjakat és a munkaerőpiacot érintő veszélyekig.
Az államtitkár felhívta a figyelmet: az ukrán földek mintegy 40 százaléka ma már nyugati kezekben van a földalapú támogatás reményében is, hatalmas összegeket fordítanak és fordítanának fegyverkezésre, miközben a tömegesen beáramló olcsó munkaerő átrendezné a munkaerőpiacot és veszélybe kerülne a 13. havi nyugdíj.
Kiemelte: az ukrajnai háború eddig minden magyar családnak 2,5 millió forintjába került évente, a csatlakozás után ez több tízezer forinttal tovább emelkedne.
VOKS 2025: tovább kell építenünk, amit őseink elkezdtek
Soltész Miklós kitért arra is, Magyarország mindig is a béke pártján állt. Az ország történetének legnagyobb humanitárius akciójával segítette és segíti az ukrajnai menekülteket és a háború kitörése óta sürgeti a konfliktus mihamarabbi lezárását.
A baloldal korábban a migrációra mondta, hogy álprobléma. Most Ukrajna gyorsított Eu-csatlakozásával kapcsolatban állítja ugyanezt. Nyomorba döntenék az országot, de ezt nem hagyhatjuk. Most kell megvédenünk, amit őseink felépítettek - húzta alá Soltész Miklós államtitkár.