2025.06.18. 14:00
Retró fotók: te is jó évjárat vagy, ha így üdültél gyerekként Vasban – fotók
Mindannyian emlékszünk gyermekkorunk meleg, nyári napjaira, amikor iskola híján nyári táborokban tudtunk találkozni a barátokkal, és jobbnál jobb kalandokat átélni. Aki Vas vármegyében volt fiatal, azt biztosan elkapja a nosztalgia az alábbi képek láttán! Nyári táborok - kis nosztalgiával.
Mindannyian emlékszünk gyermekkorunk meleg, nyári napjaira, amikor iskola híján nyári táborokban tudtunk találkozni a barátokkal, és jobbnál jobb kalandokat átélni. Aki Vas vármegyében volt fiatal, azt biztosan elkapja a nosztalgia az alábbi képek láttán! Íme ilyenek voltak a régi nyári táborok!

Forrás: VN ARCHÍV
Nyári táborok a múltból
Az archív Vas Népe újságkivágások a 80-as évek nyarait idézik. Betekintünk a Körmenden megrendezett szakmunkás olvasótáborba, illetve az MMIK számítástechnikai és német nyelvi táborába.

Forrás: VN ARCHÍV
„ A program változatos, érdekes. A reggeli órákat munkával, tanulással töltik a gyerekek. Speciális ismeretek mellett jut idő daltanulásra, rongybaba-készítésre, öltöztető baba kivágásra és még sok mindenre. Elviszik a gyerekeket a Kreszparkba, a Vadasparkba, kirándulnak Bükre, s az uszoda hűsítő vizében is megmártózhatnak.
Ottjártunkkor a számítástechnika tanfolyam Bükre kirándult. A németet tanulók egyik csoportjával Kergyikné Németh Erika foglalkozott, a másik csoport éppen a gyümölcsneveket tanulta. Búcsúzáskor már a legfiatalabb, az ötéves Kecskeméti Sanyi is így köszönt: Wiedersehen!" - olvasható a Vas Népe 1984. július 3-ai számában.

Forrás: VN-archív