kosárlabda

2018.10.17. 20:18

FIBA Európa Kupa: szoros Falco-vereség Szolnokon

A Szolnok vendégeként, vereséggel kezdte szereplését a nemzetközi porondon, a FIBA Európa Kupában a Falco-Vulcano Energia KC NB I-es kosárcsapata. A végén a már faultproblémákkal küszködő Falco nagyot harcolt, csak kiélezett hajrában maradt alul.

Szolnoki Olaj KK – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 79-76 (17-21, 18-13, 25-14, 19-28). – Szolnok, 1500 néző, FIBA Európa Kupa, kosárlabda-mérkőzés, vezette: Rohacky (osztrák), Perlic (hotvát), Nicolae (román).

Szolnok: Kovács P. 4, Vojvoda 11/3, Benke 11/3, Milosevic 15/3, Tóth Á. 9. Csere: Andric 13/3, Murphy 3/3, Rowsey 5, Airington 8/6. Edző: Dragan Aleksic.

Falco: Curry 7/3, Norfleet 13/6, Váradi 5/3, Bruinsma 22, Reddic 5. Csere: Tóth N. 6, Balmazovic 18/9, Bíró –, Kucsora -. Edző: Gasper Okorn.

Az eredmény alakulása, 2. perc: 2-7. 8. perc: 10-15. 14. perc: 27-30. 18. perc: 33-32. 20. perc: 35-34. 23. perc: 42-36. 27. perc: 55-38. 30. perc: 60-48. 34. perc: 60-55. 38. perc: 68-65. 39. perc: 75-74.

Kipontozódott: Reddic (34.).

Az első kosarat a Szolnok szerezte, de aztán Falco pillanatai következtek, Norfleet például két triplával jelentkezett (3. perc: 2-7). A játékvezetők szórták a faultokat, a Falco gyorsan elérte az öt csapathibát. A hazaiak pedig éltek a lehetőséggel, szórták a büntetőket. Bruinsma pontjaival azonban tartotta előnyét a jól védekező, jól lepattanózó Falco. Szervezetten, csapatként játszott a szombathelyi alakulat, érezhetően meglepte ellenfelét (8. perc: 10-15). Az első etapot dudaszós szolnoki tripla zárt, ezt volt a hazaiak első hármasa. Váltott kosarakkal folytatódott a mérkőzés. A Szolnok gyorsabb, agresszívabb játékra váltott, egyre közelített. Curry gyorsan megkapta harmadik, majd negyedik hibáját. Többször is egy pontra, döntetlenre zárkózott az Olaj, de a kritikus pillanatokban mindig érkezett szombathelyi pont. Végül Milosevic büntetőjével csak átvette a vezetést a házigazda (18. perc: 33-32). Egy pontos hazai előnyt mutatott a szünetben az eredményjelző – egészen jó első félidőt produkált a Falco (20. perc: 35-34).

Fordulás után aztán már rendre a Szolnoknál volt az előny. Márpedig azért, mert szinte minden támadását ponttal zárta. Időt is kért a szombathelyi kispad (23. perc: 42-36). Nem sikerült belassítani a vendéglátót, egyre nőtt a különbség. Tegyük hozzá, ekkor már a Falco – Curry, Bruinsma, Reddic, Norfleet – faultproblémákkal küszködött, így pedig nehéz volt védekezni, amit természetesen kihasznált az Olaj. Nagyon kellett a második szombathelyi időkérés (27. perc: 55-38) – ami jobban sikerült, 7-0-val tért vissza a pályára a Falco. Norfleet méltatlankodott a sokadik érdekes játékvezető ítélet után, technikait kapott. Idegesnek tűnt a vasi gárda. Váradi dudaszós triplája mindenesetre arra elegendő volt, hogy maradjon izgalom az utolsó játékrészre (30. perc: 60-48). Maradt is. Tízen belülre küzdötte magát a szívósan harcoló Falco (33. perc: 60-53). Aztán megérkeztek a szolnoki triplák (35. perc: 66-55). De csak nem hagyta meglépni ellenfelét a Falco, rendre visszazárkózott néhány pontra. Bruinsma és Balmazovic nagyon nem akart kikapni (38. perc: 71-70). Így teljesen nyílt lett a hajrá. Szűk egy perccel a vége előtt egyetlen egy ponttal vezetett csak a házigazda (75-74). Időt kért, majd támadhatott a Szolnok. Vojvoda támadóhibát követett el Váradi ellen. Maradt 33 másodperc, a Falco indult előre. Ám Norflett – talán elkapkodott – triplája leperdült a gyűrűről… Még belefért a meccsbe Vojvoda két büntetője (77-74). Amire Norfleet válaszolt (77-76) – bár inkább triplára lett volna szüksége a Falcónak -, végül Benke zsákolása tett pontot a csata végére (79-76).

Nagyot küzdött a szombathelyi alakulat, egy pillanatra nem adta fel, kis szerencsével, kicsit okosabb játékkal a hajrában meglepetést okozhatott volna. Vállalható vereséggel nyitott a nemzetközi porondon a Falco. Ez a három pont különbség az egymás elleni szombathelyi meccsen bőven ledolgozható.