IV. Futófesztivál

2017.09.27. 19:41

Hatalmas sikere volt a szombathelyi futófesztiválnak

Nagy sikert aratott a Szombathelyi Egyetemi SE által rendezett IV. Futófesztivál. Az amatőrök és a profik számára külön versenyt hirdettek.

A szentgotthárdi Koszár Zsolt harmadik helyen ért célba a 10 kilométeres országos bajnokság férfimezőnyében Fotó: Nagy Jácint

Az ELTE Savaria Egyetemi Központ és környezete volt a futófesztivál központi helyszíne, a viadal Híres László mesteredző emlékének is adózott. Egy 2,5 kilométeres kört jelöltek ki a szervezők, ezen versenyeztek az amatőr és az igazolt futók is. Utóbbiak számára 10 km-es utcai – felnőtt, U23-as és junior – országos bajnokságot, valamint ifjúsági 4x2,5 km-es váltóbajnokságot hirdettek. Negyven férfi, 23 női egyéni versenyző, valamint öt váltó szállt harcba a helyezésekért. A hölgyeknél a Debreceni SC-SI futója, Kácser Zita 10 km-en megvédte címét, harmadszor nyert Szombathelyen. Mögötte Tóth Lili Anna és Ferenc Katalin végzett. A férfiaknál szoros küzdelemben dőlt el a dobogós helyek sorsa. Több körön keresztül haladt együtt egy négyfős boly, amely a végén kettőre fogyatkozott és Kovács Tamás–Juhász Balázs-párharccá változott – a verseny utóbbi sikerével zárult. Juhász győzelmével egyúttal az U23-as bajnoki címet is megszerezte. A harmadik helyre vasi versenyző, Koszár Zsolt (Synergy Fitness Szentgotthárd) ért, az élmezőnyben – hatodikként – zárt még Horváth György (SZoESE) is. A 10 km-es táv junior győztese a szintén SZoESE-s Jacsev Sámuel lett. Csapatban a nőknél a BEAC, a férfiaknál a VEDAC nyert, a SzoESE triója – Horváth György, Kovács Attila, Jacsev Sámuel – a harmadik helyen végzett. Az ifiváltóknál Honvéd lány- és KARC fiúgyőzelem született. Az ELTE Savaria Egyetemi Központ és környezete volt a futófesztivál központi helyszíne, a viadal Híres László mesteredző emlékének is adózott. Egy 2,5 kilométeres kört jelöltek ki a szervezők, ezen versenyeztek az amatőr és az igazolt futók is. Utóbbiak számára 10 km-es utcai – felnőtt, U23-as és junior – országos bajnokságot, valamint ifjúsági 4x2,5 km-es váltóbajnokságot hirdettek. Negyven férfi, 23 női egyéni versenyző, valamint öt váltó szállt harcba a helyezésekért. A hölgyeknél a Debreceni SC-SI futója, Kácser Zita 10 km-en megvédte címét, harmadszor nyert Szombathelyen. Mögötte Tóth Lili Anna és Ferenc Katalin végzett. A férfiaknál szoros küzdelemben dőlt el a dobogós helyek sorsa. Több körön keresztül haladt együtt egy négyfős boly, amely a végén kettőre fogyatkozott és Kovács Tamás–Juhász Balázs-párharccá változott – a verseny utóbbi sikerével zárult. Juhász győzelmével egyúttal az U23-as bajnoki címet is megszerezte. A harmadik helyre vasi versenyző, Koszár Zsolt (Synergy Fitness Szentgotthárd) ért, az élmezőnyben – hatodikként – zárt még Horváth György (SZoESE) is. A 10 km-es táv junior győztese a szintén SZoESE-s Jacsev Sámuel lett. Csapatban a nőknél a BEAC, a férfiaknál a VEDAC nyert, a SzoESE triója – Horváth György, Kovács Attila, Jacsev Sámuel – a harmadik helyen végzett. Az ifiváltóknál Honvéd lány- és KARC fiúgyőzelem született. Az amatőrök számára félmaraton, 10 km és 4x1 körös váltó szerepelt a programban, míg a III–VI. diákolimpiai korcsoportokba tartozók 2,5 km-t futottak. Nagyszerű színfoltja volt a programnak a szombathelyi utánpótlás-atléták 2023 méteres váltója, ahol a Szombathelyi Sportiskola és a SZoESE versenyzői közösen kialakított mixcsapatokkal a rajt-cél területen váltóztak. A félmaraton a nőknél Bazsóné Pulai Ibolya, a férfiaknál Kiss Árpád győzelmével végződött, 10 km-en dr. Hazay Krisztina Eszter és Fábrics Gábor, váltóban a Szombathelyi Vízmű SC és a SZoESE-s lányok, 2500 méteren Vásárhelyi Szabolcs, illetve Iker Natália győzött. Volt még babafutás és babakocsis futás is. A résztvevők a szombathelyi bohócdoktor-alapítványt támogathatták a chipekért adott betétdíjakkal – 103 ezer forint gyűlt össze.

Eredmények. Igazoltak, 10 km, férfi: 1. Juhász Balázs (DSC-SI) 30:31, 2. Kovács Tamás (VEDAC) 30:34, 3. Koszár Zsolt (Synergy Fitness Szentgotthárd) 30:52. Női: 1. Kácser Zita (DSC-SI) 34:30, 2. Tóth Lili Anna (DOVASE) 34:46, 3. Ferenc Katalin (Vasas) 35:50. U23, férfi: 1. Juhász Balázs. Női: Weiler Virág (KSI) 36:54. Junior, férfi: 1. Jacsev Sámuel (SzoESE) 33:13. Női: 1. Tóth Lili Anna. 4x2,5 km váltó, férfi: 1. KARC 32:51. Női: Budapest Honvéd 36:55. Amatőrök. 10 km, férfi, abszolút: 1. Fábrics Gábor 36:32, 2. Börczi Bálint 36:50, 3. Devecseri Bálint 37:08. 18–40 év: 1. Fábrics Gábor 41–60 év: 1. Gyöngyössy Róbert 39:39. +61 év: 1. Borbély Sándor 47:01. Női, abszolút: 1. dr. Hazay Krisztina 41:31, 2. Varga Enikő 42:25, 3. Regős Éva 44:25. 18–40 év: 1. dr. Hazay Krisztina 41:31. 41–56 év: 1. Vásárhelyi Éva 44:31. + 57 év: 1. Söjtöry Elvira 54:35. Diákverseny (2,5 km), fiú. III. korcsoport: 1. Varga Iván 10:37. IV. kcs.: 1. Biácsi Milán 8:29, V–VI. kcs: 1. Vásárhelyi Attila 8:20. Lány, III. kcs.: 1. Iker Natália 9:34. IV. kcs.: 1. Czakker Elena 10:36. V–VI. kcs.: 1. Kovács Beatrix 10:30. 4x2,5 km váltó, férfi: 1. Szombathelyi Vízmű 36,40, Női: 1. SZoESE 43:11. Félmaraton, férfi: 1. Kiss Árpád 1:26:53, 2. Horváth László 1:27:04, 3. Szalai Balázs 1:32:54. nők: 1. Bazsóné Pulai Ibolya 1:41,04, 2. Bodorkós-Horváth Katalin 1:44:46, 3. Németh Eszter 1:47:29. – Rendezőként jó érzés vendégül látni az ország legjobb futóit, edzőként pedig büszke vagyok tanítványaim sikerére – mondta Kívés István verseny-igazgató. – Jelentős az az üzenet, hogy Szombathelyen már negyedszer rendezhettük meg ezt a programot, ahol rengetegen vettek részt a futás öröméért. Rendezőként ezért is adunk minősítő érmeket amatőröknek, elismerve a sikert és inspirálva a teljesítményeket.