2017.09.23. 20:17

Tornagyőztes a Falco KC- Nagyot gálázott a Paks elleni döntőben a sárga-fekete együttes

Remek teljesítménnyel előrukkolva, magabiztosan nyerte meg a 8. Horváth Zoltán Emléktornát a házigazda Falco-Vulcano Energia KC Szombathely NB I-es kosárlabdacsapata. A fináléban a Paksot iskolázta le.

A pénteki elődöntőben a Paks 82-64-re verte a szlovák Komárom gárdáját, míg a Falco 88-65 arányban bizonyult jobbnak a horvát Eszék együttesénél. Szombaton a két vesztes játszotta a bronzmérkőzést, míg a két győztes a fináléban csapott össze.

MBK Rieker Komárno-BC Osijek 59-86 (18-30, 13-16, 12-25, 16-15). – Szombathely, 100 néző, felkészülési kosárlabda-mérkőzés, vezette: Pálla Z., Tóth K., Sabáli L.

Komarno, legjobb dobók: Bowman 20/6, Tomic 14/6, Diminic 12.

Osijek, legjobb dobók: Makrulin 17/15, Vrkic 13/6, Jois 12.

A horvát csapat végig nagy fölénybrn játszott, könnyedén nyert.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely-Atomerőmű SE Paks 92-68 (20-25, 23-12, 21-15, 28-16). – Szombathely, 1500 néző, felkészülési kosárlabdamérkőzés, vezette: Cziffra Cs., Esztergályos R., dr. Magyari T.

Falco: Govens 12/6, Váradi B. 15/9, Perl 16, Borisov 16/6, Zigeranovic 8. Csere: Norfleet 6/6, Tóth N. 6, Pustahvar 9/3, Kucsora 2, Hódi -, Durázi 2, Kovács B. -. Edző: Srecko Sekulovic.

Paks: Hinds 17, Ruják 7/3, Eilingsfeld 10, Barnies 9/6, Ogunyemi -. Csere: Williams 8, Allen 13/3, Medve 3/3, Garamvölgyi 1, Szalai -. Edző: Teo Cizmic.

Az eredmény alakulása, 5. perc: 11-4. 9. perc: 17-21. 15. perc: 31-31. 17. perc: 39-31. 20. perc: 43-37. 24. perc: 50-39. 27. perc: 57-46. 30. perc: 64-52. 34. perc: 76-56. 38. perc: 90-61.

A Falco kapta el jobban a rajtot, leindításokból könnyű kosarakat szerzett, és palánk alatt is hatékonyabb volt. Cizmic mester az 5. percben kénytelen volt időt kérni (11-4). Rendezték is a soraikat, a védekezésüket a vendégek, és főleg jó távoli dobásaiknak köszönhetően átvették a vezetést (9. perc: 17-21). Belelendült a Paks, stabil öt, hat pontos előnyre tett szert. A Falcónak futnia, küzdenie kellett – Perl büntetőivel sikerült az egyenlítés (15. perc: 31-31). És a folytatásban már ismét a Falco diktált a tempót – Váradi roppant ponterősen játszott (17. perc: 39-31). Erős tempót vezényelt a házigazda, jól dobott, jól védekezett, midneki kivette a részét a munkából. Az ASE csak üggyel bajjal tartotta a lépést (20. perc: 43-37).

Fordulás után gyorsan tíz pont körüli, fölötti előnyre tett szert a szombathelyi csapat (24. perc: 50-39). Gyorsan, pontosan játszottak a sárga-feketék. A paksi időkérés után kiegyenlítettebb lett a meccs, igyekezett zárkózni az AE. Hiába, roppant precízen működött a hazai gépezet (27. perc: 57-46). Az utolsó etapnak így a szombathelyiek véghattak neki nyugodtabban (30. perc: 64-52). Fáradni látszódott a Paks – vagy nem tudott mit kezdeni a roppant szervezett házigazdával. Húsz pontra hízott a szombathelyi fór (34. perc: 76-56). És nem lassított a sárga-fekete gárda. Akkor sem vett vissza a lendületből a hazai gárda, amikor már a fiatalok voltak a pályán. A vége pedig kiütéses szombathelyi győzelem lett.

- Elégedett vagyok – értékelt Srecko Sekulovic, a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely mestere. Minkét nap jól játszottunk, mindkét ellenfelünket biztosan vertük. Fontos volt, hogy megnyerjük a tornát, hogy méltóképpen emlékezzünk Horváth Zoltánra, és hogy bizonyítsunk a közönségünknek. Örülök, hogy ez sikerült. Persze követtünk el hibákat, de látszik, hogy mit akarunk csinálni, és működik is játékunk – ez a legfontosabb. A védekezésünkön kell még csiszolni kicsit, a támadásunkkal nem lesz baj, ez a csapat, ez a keret tud pontot dobni. Sokan vagyunk, mindeki bele tudja tenni a magáét a közösbe, csapatként működik a társaság. Ez a Paks nem egy rossz csapat, mi mégis végig kontroll alatt tartottuk a mérkőzést. Jó lenne, ha hasonló játékkal, hasonló formával rukkolnánk elő egy hét múlva, a szezonnyitón is – hiszen akkor éppen az ASE vendégeként lépünk majd pályára.

• Horváth Zoltán Emléktorna, végeredmény: 1. Falco-Vulcano Energia KC Szombathely, 2. Atomerőmű SE Paks, 3. BC Osijek (horvát), 4. MBK Rieker Komárno (szlovák).
  •

KÜLÖNDÍJAK

A 8. Horváth Zoltán Emléktorna hagyományosan a különdíjak kiosztásával zárult. A mezőny legjobb centerének járó elismerést a Paks rutinos játékosa, Eilingsfeld János érdemelte ki. A legjobb játékos (MVP) az 55 IMB pontig jutó, két év olaszországi kitérő – és egy sikeresen megvívott Európa-bajnokság után – a szombathelyi nevelőegysületébe visszatérő Perl Zoltán lett (a közönség nagy örömére). Míg a legjobb hazai játékosnak a Falco KC friss igazolását, Milos Borisovot választott a szakértő zsűri.