PRÁGA

2017.10.25. 19:53

Kick-box sikerek a cseh tatamiról

Remekül szerepeltek a Controll SE sportolói a cseh fővárosban rendezett Cseh Open nemzetközi kick-box bajnokságon.

A Controll SE sikeres csehországi delegációja. Balról Szmolek Emanuel, Viszket Borisz, Dancsó Zoltán edző, Koledics Dávid, Gyöngyösi Máté Fotó: Controll SE

A kétnapos nemzetközi erőpróbára a szombathelyi Controll Sportegyesület eredetileg öt versenyzőt nevezett, ám a felnőttválogatott Bárdosi Sándor betegség miatt pihenőre kényszerült, így végül négy versenyző lépett tatamira – kik összesen négy arany-, két ezüst- és egy bronzérmet szereztek a cseh fővárosban.

A kadet II. korosztályú utánpótlás-válogatottaknak, Koledics Dávidnak (-47 kg) és Viszket Borisznak (-63 kg) az Európa-bajnokság utáni első nemzetközi megmérettetése remekül sikerült, jó formában versenyezve, népes súlycsoportban állhattak mindkét kategóriában dobogóra. Dávid light-contactban 3., míg kick-lightban 2. helyezést szerzett. Borisz kick-lightban 2., light-contactban 1. helyen végzett. A junior Eb-győztes Szmolek Emanuel (-79 kg) már a budapesti felnőtt-világbajnokságra hangolódik, a cseh versenyt a felkészülés egyik állomásaként iktatta be. Light-contactban és kick-lightban sem talált legyőzőre, megérdemelten állhatott fel kétszer is a dobogó tetejére. Első éves juniorként a felnőttek között is próbára tette magát light-contactban, sikerült egy mérkőzést nyernie, a négy közé jutásért vívott küzdelemben a későbbi döntős, durva stílusú horvát versenyző ellen alulmaradt, így a 6. helyen zárt. A felnőttek között szereplő Gyöngyösi Máté kick-lightban 79 és 84 kg-ban is tatamira lépett. Egy-egy győztes mérkőzés után 79 kilóban 5., 84 kilóban 6. lett. Ám light-contact 79 kilóban egészen a döntőig menetelt, ahol azzal a horvát ellenféllel találkozott, aki a nyolc között csapattársát, Emanuelt búcsúztatta. A döntőben a horvát versenyzőt sorozatos szabálytalanságok és erős technikák miatt többször pontlevonásokkal sújtották, így a pontozóbírók a második menet végén 3:0-ás pontozással Mátét hozták ki győztesnek, aki teljesen megérdemelten diadalmaskodott.

A Castrum Sec-Dinamica SE Körmend két versenyzőt nevezett az erőpróbára. Nagy Dávid (47 kg, kadet II.), light-contact, Pallósi Balázs (79 kg, junior), kick-light szabályrendszerben versenyzett. Mindketten szoros mérkőzést vívtak, de kikaptak az első összecsapáson, nem folytathatták a küzdelmeket. tg