KÖRKÉP

2017.10.25. 19:35

Négy győzelem- Pályán az Illés Labdarúgó Akadémia

Az I. osztályú utánpótlás-labdarúgóbajnokságok legutóbbi fordulójában az Illés Akadémia-Haladás öt csapata közül négy is győzni tudott.

Az U14-es csapat játékosa, Kapus Barnabás két gólt szerzett Fotó: Unger Tamás

Az U14-es csapat játékosa, Kapus Barnabás két gólt szerzett

U14

Illés Akadémia-Haladás- Siófoki Bányász 6-0 (6-0). – Illés Akadémia, vezette: Marácz.

Illés Akadémia-Haladás: Simon (Király) – BOGDÁNYI, FRÁK (Németh Á.), SZABÓ B. (Kovács P.), Bolla, KAPUS (Iván), Borbács, Tama (Knizs), Horváth Á., Bátori-Tóth, Pataki. Edző: Németh Richárd.

Gólszerzők: Szabó B. (3), Kapus (2), Pataki.

Az első félidőben nagy tempót diktálva remekül futballoztak a szombathelyiek, fél tuctat góljuk mellett egy sor helyzetet is kidolgoztak. Szünet után kevesebb lehetőség adódott a vasiak előtt, akik ilyen arányban is megérdemelten nyertk.

A bajnokság állása: 1. Debrecen 24, 2. Diósgyőr 21, 3. Puskás Akadémia 21, ... 5. Illés Akadémia-Haladás 17 pont.

10. forduló, szombat, 14.00: MTK-Illés Akadémia-Haladás.

U15

Illés Akadémia-Haladás- Siófoki Bányász 4-0 (1-0). – Illés Akadémia, vezette: Bedi.

Illés Akadémia-Haladás: Senkó – Varga M. (Heiter), Reseterits, Simon, Baranyai, Rosner (Markó), Doncsecz, Horváth R. (Sipos), Kovács Z., Bunevácz (Palkó), Bognár. Edző: Sipos Norbert.

Gólszerzők: Markó, Heiter, Reseterits, Doncsecz.

A szombathelyiek köny-nyebb mérkőzésre számítottak, a vendég siófokiak masszívan futballoztak. A vasiak korán vezetést szereztek, aztán rengeteg helyzetet elhibáztak. Szünet után a hazaiak eldöntötték a talál-kozó sorsát.

A bajnokság állása: 1. Honvéd 23, 2. Debrecen 22, 3. Puskás Akadémia 21, ... 7. Illés Akadémia-Haladás 13 pont.

10. forduló, szombat, 12.00: MTK-Illés Akadémia-Haladás.

U16

Honvéd-MFA-Illés Akadémia-Haladás 3-0 (1-0). – Budapest, vezette: Trubin.

Illés Akadémia-Haladás: HEGYI – Rédei, Szilvás, Auer, Debreceni (Basics), Jakab (Séfer), Czafik (Füzik), WOTH, Vajda (Szalay), Fábián (Kurzbauer), ALBERT. Edző: Takács Csaba.

Egy jó csapat ellen jó mérkőzést vívott az Illés Akadémia. A fizikálisan erősebb hazaiak sokáig nem tudtak mit kezdeni a vendégekkel, ám egy súlyos egyéni hiba után mégis vezetést szereztek. Szünet után magasabb sebességi fokozatba kapcsoltak a fővárosiak, és még két gólt szerezve megérdemelten nyertek.

A bajnokság állása: 1. Honvéd-MFA 27, 2. Puskás Akadémia 25, 3. Debrecen 16, ... 7. Illés Akadémia-Haladás 4 pont.

11. forduló, szombat, 13.00: Illés Akadémia-Haladás-Puskás Akadémia.

U17

Honvéd-MFA-Illés Akadémia-Haladás 0-4 (0-4). – Budapest, vezette: Boda.

Illés Akadémia-Haladás: Csutorka – Bognár, Bokor, Nyíri (Molnár T.), Huszti, Burai, Illés (Nyári), Tóth-Gábor, Halmai (Nagy K.), Oláh, Balogh F. Edző: Csordás Csaba.

Gólszerzők: Halmai (2), Tóth-Gábor, Burai. Kiállítva: Kemenes (Honvéd).

A szezon egyik legjobb teljesítményét nyújtotta a szombathelyi együttes. Noha az első félidőben szerezték góljaikat a vasiak, szünet után is számtalan helyzetet kidolgoztak a forduló előtt listavezető kispestiek otthonában. Az Illés Akadémia-Haladás valamennyi játékosa jó teljesítményt nyújtott.

A bajnokság állása: 1. Puskás Akadémia 18, 2. Honvéd-MFA 18, 3. Illés Akadémia-Haladás 13 pont.

11. forduló, szombat, 11.00: Illés Akadémia-Haladás-Puskás Akadémia.

U19

Honvéd-MFA-Illés Akadémia-Haladás 3-2 (2-1). – Budapest, vezette: Erdélyi.

Illés Akadémia-Haladás: Kiss Á. – Szár, Keresztes (Labát), Funsho, Szilágyi, Szántó (Varga K.), Kovalovszki (Vargovics T.), Tóth M. (Bontó), Füleki, Kiss B., Bolla (Latyák). Edző: Sátori Barnabás.

Gólszerzők: Latyák, Funsho.

Rangadóhoz méltó mérkőzésen a játék képe alapján a szombathelyiek minimum a döntetlenre rászolgáltak volna.

A bajnokság állása: 1. Honvéd-MFA 21, 2. Illés Akadémia-Haladás 18, 3. Puskás Akadémia 18 pont.

11. forduló, szombat, 12.00: Puskás Akadémia-Illés Akadémia-Haladás.