Magabiztos Falco KC

2017.10.14. 20:32

Nem okozott gondot a sárga-feketéknek a vendég MAFC

A MAFC elleni győzelemmel folytatta az NB I-es kosárlabda-bajnokságot a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – a sárga-feketék magabiztosan érvényesítették a papírformát.

Némi meglepetésre a vendég kezdte jobban a mérkőzést, 6-0-val nyitott, Perl triplája vetett véget a szombathelyi góltalanságnak. Beindult, magasabb sebességfokozatba kapcsolt a Falco, és átvette az irányítást, a vezetést (4. perc: 12-11). A védekezés viszont akadozott, így tartotta a lépést a MAFC. Felváltva került gyűrűbe a labda. Kellemetlen, szívós ellenfélnek bizonyult a fővárosi gárda – de csak egy kis ideig. Perlnek nagyon ment a játék, aztán Govens is elkapta a fonalat. Ekkor a vendég már szinte csak büntetőből tudott betalálni. Egyre nőtt a különbség. Govens triplájával tíz pont fölé nőtt a Falco előnye (13. perc: 39-27). Rögtön időt is kért a MAFC. De nem lassított a sárga-fekete gárda. Ontották a pontokat a hazaiak – és látványos kosárlabdával szórakoztatták a szurkolókat. Néhány támadás ugyan elkapkodott a Falco, de érehetően nagyobb sebességgel játszott ellenfelénél, így egy pillanatig nem fenyegetett az a veszély, hogy a MAFC visszajön a meccsbe. A szünetben így kereken 20 pontos hazai előnyt mutatott az eredményjelző (55-35) Parádés első félidőt produkált a házigazda.

Fordulás után sok hibával kezdtek a csapatok, elpuskázott tiszta ziccerek borzolták a kedélyeket – alig, alig esett pont (24. perc: 58-38). Aztán a Falco begyújtotta a rakétákat, és végleg pontot tett a meccs végére, a harmincat súrolta a hazai fór (26. perc: 65-38). Roppant meggyőzően teljesítettek a szombathelyi játékosok, a két csapat nem volt egy súlycsoportban. A MAFC helyzetbe is alig került. Sekulovic mester pedignyugodtan pályára küldhette a fiatalokat. A vendég megroppant, feladta a csatát (28. perc: 73-39). Az utolsó negyedre nem maradt izgalom (30. perc: 76-44). És bizony a Falco fiatalajai is okoztak kellemetlen pillanatokat a vendégeknek. Ügyesen tartották a 30 pont körüli hazai előnyt (36. perc: 83-52) – Hódi és Dancsecs pedig bizonyította, hogy remekül dob távolról. A közönségnek nagyon tetszett a látvány (38. perc: 91-54). A végén óriási ünneplésben részesítette a csapatot.

Biztosan hozta a kötelezőt a Falco, ilyen arányban is megérdemelten nyertek a szombathelyiek.

JEGYZŐKÖNYV

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely-MAFC 96-61 (28-22, 27-13, 21-9, 20-17)

Szombathely, 2500 néző, NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Frányó P., Boros T., Hervay T.

Falco: Norfleet 13/3, GOVENS 30/6, PERL 17/6, BORISOV 14/9, Tóth N. 2. Csere: Zigeranovic 10, Pustahvar 6, Kucsora -, Hódi 6/6, Kovács B. 2, Dancsecs 9/9. Edző: Srecko Sekulovic.

MAFC: Hot 3/3, Misek 2, Lakits -, DAVIS 20, Cvetkovic 9/3. Csere: Debreceni 6, Neighbour 15, Fodor M. 6. Szanyi -. Edző: Jovica Arsic.

Az eredmény alakulása, 2. perc: 0-6. 4. perc: 12-10. 13. perc: 39-27. 16. perc: 46-29. 20. 55-35. 24. perc: 58-38. 28. perc: 73-39. 36. perc: 83-52. 38. perc: 96-61.

Kipontozódott: Hot (37.).

Srecko Sekulovic: – Komolyan mentünk neki a meccsnek, az első percek mégsem sikerültek, amit a fáradtság számlájára írok. Aztán amint elkaptuk a ritmust, elkezdtünk futni, már nem volt probléma – végül biztosan nyertünk. Váradi Benedek kisebb izomsérüléssel bajlódik, szerencsére nem kellett pályára lépnie. És örülök annak is, hogy a fiatalok jó teljesítménnyel rukkoltak elő.

Jovica Arsic: – Csupán egy negyedig tudtuk tartani a lépést ellenfelünkkel. Túl nagy a különbség a csapatok között, a Falco minőségi játékosállománnyal, kiváló rotációval rendelkezik – ráadásul remek formában is van. De magunkhoz képest is gyengén teljesítettünk, például nagyon rosszul védekeztünk.