kosárlabda

2017.11.23. 21:20

Az új sorozatban is győzelemmel nyitott a Körmend

Minden hazai nevezett játékos pályára lépett és pontot is szerzett az Egis Körmend első Alpok-Adria Kupa mérkőzésen. A vendégek a második negyedben produkáltak egy hatékony rohamot, de ettől a három perctől eltekintve a piros-feketék kézben tartották és magabiztosan nyerték a meccset.

Németh Zsolt

Egis Körmend – BK Rieker COM-therm Komarno (szlovák) 79–68 (25–18, 10–15, 25–11, 19–24)

Vezetőedző: Milos Sporar

Az eredmény alakulása. 4. p.: 11-1. 8. p.: 18-12. 13. p.: 27-23. 18. p.: 35-25. 24. p.: 43-35. 27. p.: 53-39. 33. p.: 60-50. 37. p.: 69-58.

A hazaiak összesen tíz játékossal álltak fel, hiszen válogatott program miatt hiányzott Ferencz Csaba és Sebastian Koch, míg Németh Ákos kisebb műtét, Steven Davis pedig fogászati beavatkozás miatt nem volt hadra fogható. És Eric Fanning bokája sem jött még rendbe. 11-1-es rohammal kezdett az Egis Körmend, hármasokkal zárkózott volna a Komarno, de a hazaiak is betaláltak, és a tízből kilenc játékos már pályára lépett. Jobban nyitotta a 2. negyedet a Komarno, de jöttek a hazai triplák Bántól és Oroszitól. A félidő végén viszont nyolc pontot faragott hátrányából a Komarno, így kettő pontos hazai vezetésről jött a 2. félidő. Egyenlítettek a vendégek, de jött Bán 4. és Wright 2. triplája amit Hollins kettese fejelt meg. Időt kért a ZTE három évvel ezelőtti edzője, Milos Sporar. Tovább hízott a hazai fór, egészen 14-ig. Horti még kettőt hozzátett ehhez, így 60-44-ről indulhatott az utolsó negyed. Ezt is a Komarno indította jobban, Halász és Érsek büntetőivel tartotta tíz fölött előnyét az MTE. Érsek hármasa után vastaps csattant, és már csak a különbség volt kérdéses, hiszen az Egis Körmend győzelmét semmi sem veszélyeztette.

Mestermérleg:

Gasper Potocnik: – Kollégám elmondta a lényeget, kiemelte a fiataljainkat. Igyekeztünk jól elosztani a játékidőt, ezért olyan összeállításokat használtunk, amelyeket korábban soha. Remélem a szurkolóink örültek annak, amit láttak. Két nap múlva ismét pályára lépünk, nem tervezünk különösebb változtatást. Pénteken edzünk keményen, szombaton pedig hasonló módon szeretnénk játszani a Decin ellen. Ismét mindenkinek szeretnénk elegendő lehetőséget adni.

Milos Sporar: – Gratulálok a Körmendnek s további sikereket kívánok nekik. Úgy jöttünk, hogy meg akarjuk nyerni ezt a meccset, de nagyon tompának láttam a csapatomat. Nem éreztem sem mentálisan sem fizikálisan olyannak, amit vártam volna. A második félidőben jobban akartunk, de a győzelemhez ez nem volt elég. Jó volt látni a Körmend fiataljainak a játékát, ez volt az egyetlen igazán pozitív dolog ezen a meccsen.