atomcsapás

2017.11.04. 15:15

Elszúrt soproni búcsú: Haladás-Paksi FC 1-2

Az OTP Bank Liga 15. fordulójában szombaton utolsó soproni bajnokiján a Szombathelyi Swietelsky-Haladás Sopronban 2-1-re kikapott a Pakstól.

SZOMBATHELYI SWIETELSKY-HALADÁS – PAKSI FC 1-2 (0-0)

Sopron, játékvezető: Erdős

Haladás: Király – Polgár, Wils, Jagodics, Bosnjak – Kiss B., Németh Márió, Tóth M., Halmosi – Mészáros, Kiss T.

Paks: Verpecz – Vági, Lenzsér, Gévay, Szabó J. – Simon – Papp, Bertus, Szakály, Bartha – Kulcsár

Hűvös, szeles időben először a paksiak, majd a szombathelyiek jöttek ki melegíteni. Noha süt a nap, ez csalóka, ha még nem is télies, de nagyon-nagyon őszies az idő.

Öt perc van a kezdésig, körülbelül 800 néző várja dideregve a kezdést. Érdekes, mert a pályán kevésbé fúj a szél, mint a lelátón vagy a sajtóhelyen. Ennyit az időjárásról...

A szombathelyiek zöld felsőben, fekete nadrágban és fekete sportszárban, a paksiak tiszta fehérben játszanak.

A kezdőrúgást Farkas Tamás végezte el, aki 11. születésnapjára, ajándékba kapta a lehetőséget.

A vasiak kezdték a játékot.

Kiegyenlített játékkal telt az első pár perc, valamivel a Haladás kezdeményez többet.

Tíz perc ment el, a vasiak most már nagy fölényben futballoznak és – különösen a bal oldalon – vezettek néhány veszélyes akciót.

Állóháború folyik, a szombathelyiek körbeadogatják a labdát, de egyelőre nem találják a rést a paksi pajzson.

24. perc: Kulcsár iramodott meg a bal oldalon, 13 méteres lövése elsuhant a bal sarok mellett.

Fél óra telt el a találkozóból és mezőnyben gyűrik egymást a felek, az utóbbi percekben a paksiak is bátrabban jönnek előre, ettől függetlenül a Haladás futballozik – meddő – mezőnyfölényben.

39. perc: Kiss Tamás-Kiss Bence akció után utóbbi tört be a tizenhatoson belülre a jobb oldalon, ám elakadt Gévayban, mindketten a földre estek, de nem történt szabálytalanság.

40. perc: Kiss Tamás iramodott meg jobbról befelé, 19 méteres lövését védte Verpecz. Ettől függetlenül szép egyéni akció volt.

Halmosit buktatták a kaputól 40 méterre, a szabadrúgást még befújta Erdős, majd azzal a lendülettel le is fújta az első félidőt...

II. FÉLIDŐ

Megkezdődött a második félidő, egyik csapat sem cserélt.

1100 a hivatalos nézőszám.

50. perc: Paksi passzok után Bertushoz került a labda, a támadó 13 méteres lövését biztosan fogta Király.

57. perc: Csere a Haladásban, Mészáros helyett Williams érkezett.

60. perc: Kiss Tamás ugratta ki Németh Máriót, ám a becsúszó Lenzsér az utolsó pillanatban szögletre szerelt.

67. perc: Csere a Haladásban, Kiss Tamást Martínez váltotta.

68. perc: Halmosi ment el a bal oldalon, beadását a hosszún érkező Williams bevetődve, nagy helyzetből, 10 méterről a bal sarok mellé lőtte.

70. perc: Simon kapott sárga lapot, mert megrúgta Bosnjakot.

73. perc: Kettős csere a vendégeknél, Kulcsár helyett Hahn, Haraszti helyett Szakály érkezett.

81. perc: 0-1. Szabó bal oldali beadása után a védőkön megpattanó, lecsorgó labda éppen Bartha elé került, aki 12 méterről laposan a jobb sarokba helyezett (0-1).

86. perc: 0-2 Bal oldali szöglet után Szabó elé pattant a labda, a védő négy méterről a bal sarokba lőtt (0-2).

88. perc: Csere a Haladásban, Németh helyett Rácz állt be.

89. perc: Csere a Paksban is, Hajdú érkezett Bertus helyére.

90. perc: 1-2!!! Tóth Máté 16 méterről, ballal, laposan a jobb sarokba lőtt (1-2).