erődemonstráció

2017.11.04. 21:01

Falco-parádé Sopronban

Az NB I-es kosárbajnokság 7. fordulójában szomszédvári rangadót nyert Sopronban a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – a sárga-feketék parádés játékkal rukkoltak elő.

A Falco jó formában, ám Norfleet játékát még nélkülözve utazott el a szomszédvári derbire. A Sopron gyengén kezdte a szezont – válságértekezletet is tartott a napokban klubvezetés. A hazaiaktól Tóth Gergely hiányzott.

A Falco 4-0-val nyitott, de gyorsan rendezte sorait a házigazda. Zagorac triplája után már a Sopronnál volt az előny (4. perc: 10-6). A hazaiak jól szedték a lepattanókat, keményen védekeztek – és jobban dobtak. Tíz pontra hízott a soproni fór. Aztán megkezdte a felzárkózást a Falco. Ám amint közelített, a hazaiaktól mindig betalált valaki. A második etapot kihagyott dobásokkal kezdte a Falco – de a védekezése nagyon rendben volt. Aztán Perl, majd Govens is betalált távolról – rögtön időt kért a hazai kispad (13. perc: 22-20). De a Falco ekkor már roppant szervezetten, gyorsan játszott, Perl büntetőivel pedig a vezetést is átvette (24-26). A második etap első öt percében mindössze két pontot engedélyezett ellenfelének a Falco! Másodszor is időt kért az SCK. De a Falcót egyszerűen nem lehetett megállítani. A Sopron kétségbeesetten, előkészítetlen helyzetekből dobált. Míg a Falco remek védekezés, labdaszerzések után vezetett szemre is tetszetős támadásokat (18. perc: 26-41) – de a felállt védelem sem okozott problémát. Egyre jobban meglépett a szombathelyi gárda. A Sopron pedig összeroppanófélben volt – jókor jött a hazaiak számára a szünetet jelző sípszó (20. perc: 28-44).

Fordulás után a várt hazai rohamok elmaradtak. Govens negyedik triplájával pedig 20 pont fölé növelte előnyét a Falco (22. perc: 30-51). Kézben tartotta a meccset a szombathelyi gárda, szinte minde támadását kosárral zárta. Míg ellenfele helyzetbe is alig került, büntetőkkel araszolt (27. perc: 34-59). A csarnokban csak a szombathelyi drukkerek hangját lehetett hallani, a hazai szurkolók döbbenten bámultak. Dudaszó pillanatában behulló hazai hármas zárta a harmadik etapot, így 20 ponton belülre tornázta magát a Sopron (30. perc: 42-61). Borisov viszont triplával nyitott a záró játékrészt. Le is nyugodtak a kedélyek. Érezhető volt, hogy a Sopron nem tud mit kezdeni a Falcóval (34. perc: 48-71). Fogytak a percek, és már csak a különbség mértéke volt kérdéses. Végül a Falco megkegyelmezett ellenfelének, „csak” 18 pontos verést mért a Sopronra.

Ezen az estén a két csapat nem volt egy súlycsoportban, a Falco erődemonstrációt bemutatva diadalmaskodott.

JEGYZŐKÖNYV

Sopron KC-Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 65-83 (22-14, 6-30, 14-17, 23-22)

Sopron, 1800 néző, NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Farkas G., Söjtöry T., Vida J.

Sopron: Duvnjak 7/6, Autrey -, Greene 6/3, Zagorac 10/3, WATKINS 20. Csere: Dénes -, Mészáros 8/3, Takács 8/6, Kántor 1, Élő 2, Bagó 3/3, Polgárdy -. Edző: Váradi Kornél.

Falco: GOVENS 16/12, VÁRADI B. 15/6, PERL 22/6, Pustahvar 5/3, Tóth N. 9. Csere: BORISOV 10/6, Zigeranovic 4, Dancsecs -, Kucsora -, Durázi 2, Kovács B. -, Dancsecs -. Edző: Srecko Sekulovic.

Az eredmény alakulása, 4. perc: 10-6. 8. 17-14. 14. perc: 24-24. 18. perc: 26-41. 20. perc: 28-44. 22. perc: 30-51. 27. perc: 34-59. 30. perc: 42-61. 24. perc: 48-71. 37. perc: 55-79.