Bosszantó

2017.11.21. 07:27

Falco U23: vereség járt a hibákért

Bosszantó vereséggel folytatta az NB I/B-s férfi kosárlabda-bajnokságot a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U23.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U23-Tiszaújvárosi Phoenix Kosárlabda Klub 75-85 (17-15, 17-24, 17-22, 24-24). – Szombathely, 100 néző, NB I/B-s férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Szalai Zs., Benedek Z., Németh S.

Falco: Kovács Bence 11/3, Németh Balázs 8/3, Durázi 14, Bereczki -, Körömi 11. Csere: Kucsora 13/3, Lukács 6/3, Kovács Benedek 10, Németh Bence 2, Friedl -, Verasztó -, Körmendi -. Edző: Váradi Attila.

Jól kezdett a fiatal szombathelyi gárda (6. perc: 15-7), aztán az egyénieskedő megoldások mellett háttérbe szorult a csapatmunka, ezt kihasználva fordított a vendég (15. perc: 21-24). És a folytatásban is a Tiszújváros diktálta a tempót, végig vezetett. A hajrára rendezte a sorait a Falco II., szorossá tette a meccset, de a rutinos vendég már nem engedte ki a kezéből a győzelmet.

Váradi Attila: – Sajnos csak a meccs elején és a végén játszottunk úgy, ahogyan tudunk, ahogyan kell. A találkozó nagy részében viszont sok fegyelmezetlenséget, egyéni védőhibát vétettünk. Egy verhető csapattól kaptunk ki.