FIBA Europe Cup

2017.11.08. 21:58

Negyedik győzelmével továbbjutott a Körmend

A FIBA Europe Cup csoportkörének 4. fordulója után már továbbjutónak tudhatja magát az Egis Körmend kosárlabdacsapata. Bár a hazaiak a mérkőzés nagy részében futottak az eredmény után, végül kiharcolták a hosszabbítást, aztán be is darálták a bolgár Balkan együttesét.

NÉMETH ZSOLT

Az Egis Körmend a biztos továbbjutásért lépett pályára, ám nélkülöznie kellett a hét közben megsérült Eric Fanninget, de Ferencz Csaba és Andre Hollins sem volt teljesen egészséges, mégis mindketten a kezdőben kaptak helyet. A vendégeknél is hiányzott az egyik legjobb idegenlégiós, Brandon Fortenberry. A Körmend most is jól, 7-2-vel kezdett. A 6. percben a frissen beállt Petkov két triplájával egalizált a Balkan. Sőt a vezetést is átvette, Németh büntetőjével lett egál az első tíz perc. Koch triplájára három dupla volt a válasz, megint vezetett és jobban is játszott a Balkan. A 14. percben már öt volt közte, időt kért Gasper Potocnik, aki igyekezett elosztani a játékperceket. A negyed felénél már tízzel ment a vendéggárda, Hollins és Csorvási talált be, máris a másik oldal kérte ki az időt. Petkov a negyedik ripláját dobta, de Ferencz öt pontot rámolt be, négyig zárkózott az MTE. Ferenczé volt az utolsó dobás is a félidőben, így kétpontos hátrányban várta a folytatást a Körmend.

Hollins hármasával megint hazai volt az előny, de a vendégek faulttal együtt dobták a kosarakat, míg a körmendieknek még a büntető is kiperdült. Aztán Horti kapott technikait, de nem lett belőle pont, Wright egalizált. Fokozódott a küzdelem, majd Davis zsákolásával vette vissza a vezetést az MTE. Csak rövid ideig, mert ami körmendi részről kijött, az a másik oldalon beszédült. Aztán Davis villant kettőt. Hatalmasat blokkolt, majd az akció végén ő húzta be a gyűrűbe a labdát, és máris időt kért a Balkan, tombolt a publikum. De ülhetett is le az amerikai, mert megkapta negyedik faultját. Haughton büntetőkből fordított, az utolsó tíz perc előtt hárommal ment a Balkan. (56-59). Ferencz is ziccerben blokkolt, a küzdéssel nem volt baj, a támadásbefejezéssel viszont akadt. Sok labdát adott el a csapat, Zahariev nem kegyelmezett, ráadásul Csorvási ellen támadót ítéltek. Hasonló helyzetben a másik oldalon fordított volt a döntés, de hiába jelezte ezt a körmendi pad. Kilenccel ment el a Balkan. Időt kért, aztán hét ponttal meglódult az MTE. Ferencz harmadik triplája után jött a vendégidő. Az egyenlítésért támadott a Körmend, amelytől valószínűleg téves ítélettel vették el a labdát, Potocnik edző kapott technikait reklamálásért. Három és fél perc volt hátra, amikor hattal vezettek a vendégek. Az idő vészesen fogyott, de megint nekirugaszkodtak a piros-feketék. Ferencz harmadik triplájával végül az utolsó pillanatban hozta egálra a meccset, jött a hosszabbítás. Itt már a Körmend dominált, amely ezzel továbbra is veretlen és biztos továbbjutó a következő körbe a FIBA kupában.

Mestermérleg:

Gasper Potocnik– Először is köszönöm a kiváló szurkolótáborunknak, hogy végig mellettünk álltak, extra erőt adtak ahhoz, hogy túléljük ezt a találkozót. Mert egész mérkőzés alatt épp az energiát hiányoltam a játékosaimból. A megszokottnál kevesebb érzelemmel játszottunk ma. De a drukkerek segítettek visszaállni arra a szintre, amellyel, és némi szerencsével megnyerhettük ezt a találkozót is. Gratulálok a játékosaimnak, mert megmutatták, hogy milyen karakteres sportolók. Már korántsem először sikerült megnyerni hasonló mérkőzést, ez pedig ilyen hozzáállás nélkül nem lehetséges. Voltak hibáink a mérkőzésen, különösen a távoli kosaraknál nem figyeltünk eléggé és a támadó lepattanókból is túl sokat hagytunk a védekezési hibáink miatt. De a legfontosabb, hogy megnyertük a meccset, különösen így, hogy több sérülés is nehezítette a dolgunkat. Most már biztosan ott vagyunk a következő csoportkörben, ez is nagyon fontos a számunkra. Most már kicsit több figyelmet fordíthatunk a magyar bajnokságra, ahol megint nehéz és fontos mérkőzések következnek. A földön kell maradnunk, dolgoznunk kell tovább ugyanígy s felkészülni a következő találkozóra, ahogy csak lehet.

Nebojsa Vidic: – Gratulálok a Körmendnek, amely már sokadszor nyert hasonló módon. Legutóbb szintén hosszabbításban a Keravnos ellen, de ellenünk is egy ponttal Botevgrádban. Nagyon erős mentalitású csapat ellen játszottunk. A másik oldalról már elmondtam az öltözőben a játékosaimnak, hogy büszke vagyok rájuk! Azért, mert mi az egyik legjobb játékosunk, a vezérünk nélkül, mégis óriási szívvel játszottunk ma. Nem érdemeltünk vereséget, mert uraltuk a támadó lepattanókat, jól védtük a palánkunkat. De a végén voltak hibáink… Gyakorolnunk kell még a szoros végjátékokat, mert sokadszor veszítettünk hasonló módon.