Víz

2017.11.16. 08:18

Raffai Roland ismét nagy formában volt

Eredményesen szerepelt az I. ATUS Graz Sprint nemzetközi úszóversenyen a szombathelyi Raffai Roland.

Raffai Roland Ausztriában úszott. Fotó: Vízmű SC

Kilenc ország 41 klubjából neveztek sportolók az ausztriai úszóversenyre. A szenior IV. korcsoportban a Szombathelyi Vízmű SC-t Raffai Roland képviselte, aki az összes kiírt versenyszámban elindult – egy nap alatt hatszor állt rajthoz. Korosztályában az első helyet szerezte meg 50 méteres pillangón (27,91 mp), háton (29,95) és gyorson (26,10). Másodikként végzett 100 (1:05,35) és 200 méter vegyesen (2:27,35), illetve harmadikként ért célba 50 méter mellen (33,76). A szenior férfi úszók összesített ponttáblázatán a második helyen végzett.

- Egy jól sikerült versenyen vagyok túl – értékelt Raffai Roland. – Annak pedig külön örülök, hogy 50 háton és 50 mellen sikerült megmegdöntenem az egyéni csúcsomat. Pillangón is csak egy századmásodperccel maradtam le egyéni legjobbamtól.