Egyetlen gól döntött

2017.11.11. 20:21

Nagy meccs volt az SZKKA-HVSE rangdó

Városi rangadót rendeztek az NB I/B-s női kézilabda-bajnokság 9. fordulójában: a Swietelsky-Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia fogadta a Haladás VSE gárdáját. A presztízsmeccset óriási csatában, egyetlen góllal nyerte meg a házigazda.

Parádés hangulat, zsúfolt ház fogadta a csapatokat.

Swietelsky-Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia-Haladás VSE 28-27 (12-15). – Szombathely, 300 néző, NB I/B-s női kézilabda-mérkőzés, vezette: Barna V., Kovács B.

SZKKA: Schnek – Takács K. 1, Ivanics 1, Takács B., Schmid, Horváth P. 3, Csire 4. Csere: Pálinkás (kapus), Cser, Schneider 7/2, Szendrei 2, Csépke 1, Pődör R. 2, Bozzai, Virág 7, Mayer. Edző: Füzesi Ferenc.

HVSE: Márkus – Sebestyén 4, Kaposvári 3/1, Gerencsér 4, Baranyai 3, Szabó J. 2, Hrabovzsky 6. Csere: Dudora (kapus), Halmos 3, Császár 2/2, Kiss. Edző: Kovács László.

Feszülten, ideges hangulatban kezdtek a csapatok. A Haladás tűnt pontosabbnak, higgadtabbnak (4. perc: 0-2). Kénytelen volt futni az eredmény után a házigazda. A tétnek megfelelően szikrázóan kemény volt a meccs, potyogtak a sárga lapok, sok volt a büntető, Utolérte ellenfelét az SZKKA (10. perc: 4-4), ám a folytatásban is inkább a Haladás vezetett. Sőt, a félidő hajrájának már egyértelműen a roppant motivált zöld-fehérek futhattak neki jobb helyzetből (25. perc: 9-13). Jól védekeztek a vendégek, Márkus Dalma remekül dolgozott a kapuban. Mintha begörcsölt volna az SZKKA – a félidőben megleptésszagú eredményt mutatott a tábla.

Fordulás után elmaradtak a várt SZKKA-rohamok, még növelte is az előnyét a Haladás (34. perc: 14-19). Egyszerűen nem tudott mit kezdeni roppant szívós, nagyon gyorsnak tűnő ellenfelével az SZKKA (46. perc: 19-24). Szinte minden támadását góllal zárta a HVSE – érezhetően meglepődött ellenfele teljesítményén a házigazda. Ám a hazaiak egy pillanatra nem adták fel, küzdöttek, rohantak. És igaz, hogy sokat hibáztak, de – Virág vezérletével – lassan zárkóztak (52. perc: 23-25). És ki is egyenlítettek (57. perc: 27-27). Végül pedig bedarálták a végére talán elfáradó ellenfelüket.

Parádés meccset játszottak a csapatok, nagyon közel volt a megleptéshez a Haladás, ám az SZKKA ha nehezen is, de érvényesítette a papírformát.

Füzesi Ferenc: – Tipikus város rangadót vívtunk. Úgy 50 percig görcsöltünk, aztán az utolsó 10 perc nagy rohanásában átvettük az irányítást, és kicsikartuk a győzelmet. Gratulálnom kell a Haladásnak is!

Kovács László: – Gratulálok mindkét szurkolótábornak, parádés hangulatot teremtettek. Én arra törekszem, hogy napról napra fejlődjünk. Sok a hiányzónk, szűk a keretünk, vannak gondjaink. Gratulálok ellenfelünknek, megérdemelten nyert, még akkor is, ha volt olyan pillanata a meccsnek, amikor úgy tűnt, hogy van esélyünk a győzelemre. A jövőben azért is dolgozunk, hogy legközelebb még jobban megnehezítsük ellenfelünk dolgát.