kézilabda

2017.11.20. 21:39

SZKKA-győzelem – Nagyot küzdött, de kikapott a HVSE

KÖRKÉP A Swietelsky-Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia sima győzelemmel, a Haladás VSE szoros vereséggel folytatta az NB I/B-s női kézilabda-bajnokságot.

Swietelsky-Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia–VKL SE Győr 42-30 (20-15). – Szombathely, 300 néző, NB I/B-s női kézilabda-mérkőzés, vezette: Babity M., Balogh S.

SZoESE: Pálinkás – Csire, Horváth P 3, Ivanics, Schneider 15, Takács K 4, Takács B 2. Csere: Mayer 2, Smid 3, Szendrei 6, Csépke 1, Pődör 1, Virág 5, Bozzai, Cser, Jurik. Edző: Füzesi Ferenc.

Az első gólt a vendégek szerezték, a folytatásban azonban már a hazaiak diktálták a tempót. Egyre eredményesebben, egyre gyorsabban játszottak, egyre nőtt a különbség a felek között (19. perc: 14-8). Fordulás után sem változott a játék képe, nem tudta tartani a lépést a Győr (37. perc: 24-17). A hajrára pedig nem maradt izgalom (53. perc 36-23). Az SZKKA – a papírformának megfelelően – sima győzelmet aratott.

Haladás VSE–Győri Audi ETO KC U18 31-35 (16-16). – Répcelak, 270 néző, NB I/B-s női kézilabda-mérkőzés, vezette: Bacs J., Váltó T.

HVSE: Márkus – Hrabovszky 5, Szabó 8, Kaposvári 11, Gerencsér 5, Baranyai 1, Sebestyén 1. Csere: Kiss, Halmos, Dudora. Edző: Kovács László.

A sérült Császár Zsófiára nem számíthatott az amúgy is szűk kerettel dolgozó Haladás. Fiatal, gyors, tehetséges ellenfelet fogadott a zöld-fehér gárda – a vendégek futottak neki esélyesként a meccsnek. A győriek kezdtek jobban, a Haladás gyenge védekezéssel, körülményes támadásvezetéssel nyitott. A szombathelyiek a játékrész közepén ébredtek, és Kaposvári Anita vezérletével visszajöttek a meccsbe – a félidőben döntetlent mutatott az eredményjelző. A második etap hajtós, kemény játékot hozott, a szombathelyiek egy-egy góllal rendre a győriek előtt jártak. Aztán kezdtek fáradni a hazaiak, egyre többet hibáztak, amit kihasznált a hosszú kispaddal rendelkező vendég és a hajrában kicsikarta a győzelmet.