Röplabda

2017.11.19. 11:28

Visszavágott az UTE, de a Haladás a bajnokin is egyenrangú ellenfél volt

A bravúros kupagyőzelem után az NB I-es bajnokin visszavágott ugyan az UTE a Haladás röplabdacsapatának, de a szombathelyiek ezen a találkozón is dicséretesen teljesítettek.

Haladás Szombathely–UTE 1:3 (-22, -19, 21, -23). – Szombathely, 200 néző. NB I-es női röplabda-mérkőzés, vezette: Adler, Pőcze.

Haladás: KINSER 9, Merklinné 9, Bagyinka 2, PARADZIK 11, Bokor 8, KALMAN 7. Csere: Reljic (liberó), Farkas B.(liberó), Fazekas, Zoltán. Vezetőedző: dr. Mucsi Péter.

UTE: Bleicher 2, SZŰCS 11, Czina 3, DÉGI 13, Császár 4, Bezsandolszka 8. Csere: Kötél D. (liberó), Hiuela, Ancsin. Vezetőedző: Horacio Bastit.

A pénteki bravúros Magyar Kupa-győzelem (3:1) után a szombati – szintén az UTE elleni – bajnoki adhatott választ arra a nagy kérdésre, hogy a szombathelyiek remeklése egyszeri, kivételes alkalom volt-e, vagy hosszabb távon képesek lesznek-e ilyen közönségcsalogató játékra. Nos, az utóbbi kérdésre igen a válasz még akkor is, ha ezúttal nem sikerült nyerni.

A péntekinél nagyobb elánnal kezdett a fiaskót feledtetni akaró UTE (0-4), de ettől a szombathelyiek nem adták meg magukat. Egyre bátrabban játszottak, Paradzik nyitásaival egyenlítettek és 9-6-ra elléptek. Főleg Dégi pontjaival kapaszkodtak a vendégek, teljesen kiegyenlített lett a játék (16-16). 22-22 után a vendégek értek előbb célba – talán az döntött, hogy a hazaiak nyitásfogadásába ezen a napon több hiba csúszott (22-25). A második szettben 9-8 után kicsit önbizalmukat vesztették a zöld-fehérek, a vendégek így lassan, de biztosan araszolgathattak előre (19-25). Fej fej mellett haladt a két csapat a harmadik játszmában. A hazaiak centereik – Kinser és Paradzik – tudását maximálisan kihasználva előnybe kerültek, 19-15-nél az újpestiek időkéréssel próbálták rendezni soraikat, de már nem tudták megállítani a lendületesen röplabdázó Haladást (25-21). A negyedik játékrészben 12-11-nél vezettek utoljára a hazaiak, aztán az addig láthatatlan bolgár center, Bezsandolszka pontjaival négy pontra elhúztak a vendégek, majd a Paradzik és Adler játékvezető közötti nézeteltérést követően egy ajándékponttal is gazdagodtak (16-21). Az is szép teljesítmény volt, hogy innen még két pontra sikerült felzárkózni (22-24). A szettet és a mérkőzést már nem engedte ki a kezéből az UTE (23-25).

Dr. Mucsi Péter: – A mérkőzés elejébe ma egy kicsit belealudtunk. De dicséret illeti a lányokat, bebizonyították, hogy nem véletlen volt a pénteki győzelem. Ezen az úton kell továbbmennünk.

A két csapat szerdán a Magyar Kupa nyolcaddöntőjének visszavágóján találkozik újra – a Megyeri úton.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:7, 16:15, 19:21, 22:24. II. játszma: 7:7, 13:16, 17:21, 18:24. III. játszma: 7:8, 16:13, 21:17, 24:21. IV. játszma: 7:8, 13:16, 16:21, 22:24.