kosárlabda

2017.12.29. 20:40

Megküzdött a harcos Szegeddel a sárga-fekete együttes

Az NB I-es kosárbajnokság idei utolsó, 13. játéknapján a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely a papírformának megfelelően győzelmet aratott a Szeged ellen – de a vendég alaposan megnehezítette a vasiak dolgát.

A Szeged nélkülözte a sérült Juhos Leventét, a hazaiaknál nem volt hiányzó.

A találkozót bátran, triplákkal kezdték a szegediek A Falco lassan, körülményesen kosárlabdázott. A Ciric vezérelte vendégek pedig éltek a lehetőséggel (5. perc: 8-17). Időt is kért Sekulovic mesternek. De továbbra is sok hiba maradt a hazaiak játékában. Tíz pont fölé nőtt a szegedi előny (8. perc: 10-21). Perl büntetőivel araszolgatott a vendéglátó. A második etapot az ötödik szegedi tripla nyitotta – átrohant ellenfelén a Szedeák. Pustahvar törte meg a jeget és jegyezte a szombathelyiek első hármasát a 12. percben. Jól szedte a lepattanókat, szinte minden támadását eredményesen zárta a vendég (14. perc: 23-35). A hazaiak szerencséjére Norfleet jó játékkal szállt be a padról. Akinek a vezérletével végre belelendült a sárga-fekete gárda. Váradi triplájával a vezetést is átvette – pillanatok alatt megváltozott a játék képe (17. perc: 39-37. De az első félidőt csak megnyerte a remek dobóformával előrukkoló Szeged (20. perc: 45-47).

Fordulás után viszon nem folytatódtak a szombathelyi rohamok, tartotta a lépést a Szedeák felváltva estek a kosarak, és rendre a vendégeknél volt a néhány pontos előny. Küzdött becsülettel, de szenvedett a házigazda. De ismét átvette a vezetést (27. perc: 57-56). És az etap hajrája már ismét a hazaiaké volt. Igaz, maradt izgalom az utolsó negyedre (30. perc: 66-65). A negyedik negyedben már érezhetően a Falco diktálta a tempót, rendre a hazaiaknál volt az előny, de a Szeged nagyot küzdött, ott loholt ellenfele nyomában – a hazaiak nem tudták idő előtt eldönteni a meccset (37. perc: 83-76). A Szeged keményen és minden mindegy alapon játszott, dobált, de a hajrában már nem engedte ki a kezéből a diadalt a vasi gárda. Ha nehezen is, görcsösen játszva, de begyűjtötte a – kötelező –győzelmet a Falco.