kosárlabda

2018.01.08. 21:29

Kikapott a Körmend a Tajfun otthonában

Tizenhat ponttal kikapott a szlovén Tajfun Sentjur otthonában az Egis-Körmend kosárlabdacsapata az Alpok-Adria Kupa idei első mérkőzésén.

Tóth Judit

A körmendiek közül Eric Fanning kapta a legtöbb játékpercet, 18 ponttal zárt Fotó: Szendi Péter

A Sentjur–Körmend találkozóval startolt el az Alpok-Adria Kupa 2018-as mérkőzéssorozata. A meccs előtt a Körmend három győzelemmel és egy vereséggel vezette a 16 csapatos kupa B csoportját, míg a szlovénok utolsó helyen álltak. Négyszer kikaptak – például decemberben Körmenden is 9 ponttal a piros-feketéktől (95-86) – és csupán egyszer tudtak nyerni, hazai pályán a Komarno ellen.

A körmendieknek szokatlan lehetett a terep, hiszen mindössze száz néző előtt szerepeltek. Ez nem csoda, hiszen Sentjur Szlovénia egyik legkisebb városa, lakosainak száma nem éri el az ötezret. Körmendről is elutaztak néhányan a mérkőzésre, amelyen még nem lépett pályára a hetek óta sérüléssel bajlódó körmendi irányító, Marquis Wright.

A találkozó hazai hármassal indult, majd a piros-feketék részéről Ferencztől érkezett válasz. Az első negyedben hol a szlovének, hol a körmendiek vezettek néhány ponttal, kiegyenlített volt a játék. A második játékrészben rövid ideig vezetett a Körmend, majd a szlovén időkérést követően triplasorozat következett, Rojko és Allen is betalált, utóbbi már a negyedik triplájánál tartott. Vállalkozókedvűbbek voltak a szlovének ezekben a percekben, emberrel is bedobták a kosarat, nem is beszélve azokról a helyzetekről, amikor üresen hagyták őket a körmendi játékosok. Potocnik mester sokat cserélt, mindenkinek igyekezett játéklehetőséget adni.

A nagyszünet után is a hazaiak kapták el jobban a fonalat, hamar 12 pontra növelték előnyüket, majd Jan is beköszönt egy triplával, ezzel már 15 pontos hátrányba kerültek a piros-feketék. A hazaiak számára ez volt a legponterősebb játékrész, 32 dobott pontjuk jelzi a vendégcsapat védekezésének hatékonyságát. A körmendiek támadásban és védekezésben is elúszatták ezt a negyedet. Mindössze 13 pontot hoztak össze, így 26 ponttal ugrott meg a Sentjur. A zárónegyedben sem változott a helyzet, nagyjából végig tudta tartani húsz pont közeli előnyét a szlovén együttes. Az utolsó percekben már csak azon izgulhattak a hazaiak, hogy meglesz-e a száz pontjuk. Végül nem lett meg, sőt húszon belülre került a cseréit és fiatal játékosait is bevető Körmend.