kosárlabda

2018.01.27. 20:09

A MAFC vendégeként győzött a Falco

Az NB I-es kosárlabda-bajnokság 17. fordulójában a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely a MAFC vendégeként aratott diadalt – magabiztosan érvényesítette a papírformát a sárga-feket gárda.

Milos Borisov játéka erősen kérdéses Fotó: Unger Tamás

A vasiak keretében nem volt ott Milos Borisov – a hírek szerint deréksérüléssel bajlódik. A Falco ellen már nem Jovica Arsic irányította a rossz formában lévő, előző hat bajnokiját elbukó, utolsó előtti helyre visszacsúszó MAFC gárdáját, az edző és a klub ugyanis közös megegyezéssel szerződést bontott a egymással, ideiglenesen Garai Péter ült a megüresedett kisapadra.

Elrontott dobások vezették fel a meccset, kapkodó játékkal nyitottak a csapatok – tiszta ziccerek, büntetők is kimaradtak. A Falco nyugodott meg előbb (4. perc: 2-6). A szombathelyiek jól védekeztek, jól lepattanóztak, a megszerzett labdákból pedig gyors támadásokat vezettek. Aztán lassan belőtték magukat távolról is, így tíz pontra nőtt a különbség (7. perc: 6-16). Próbálta rendezni sorait a MAFC – de nem tudott mit kezdeni a leindításokkal. A második etapban is jó iramot diktált a Falco, Norfleet ezúttal is remek játékkal szállt be a padról, egyre nőtt a sárga-feketék előnye (13. perc: 16-31). A hazaiak egyéni megoldásokkal, betörésekkel próbálkoztak, és többször voltak kénytelenek az utolsó pillantban, előkészítetlen helyzetből elengedni a dobásokat. De általában csak büntetőből találtak be. A Falco dobóformája ugyan hagyott némi kívánnivalót maga után, de így is csak üggyel, bajjal tartotta látótávolságban a vasiakat a házigazda (18. perc: 25-39). Govens, Perl és Norfleet közben csendesen termelte a pontokat. A félidőt Cvetkovic dudaszó pillanatában behulló, szerencsés triplája zárta, így „csak” 15 pontot vert ellenfelére 20 perc alatt a Falco (30-45).

Fordulás után felváltva került a gyűrűbe a labda. Aztán a házigazda belelendült, jöttek a triplák, kezdett közelíteni – akadozott a szombathelyiek védekezése (25. perc: 44-54). Sekulovic mester időt is kért. Rendezte sorait, rögtön sebességet váltott, ismét magához ragadta az irányítást a Falco (27. perc: 46-62). Úgy tűnt, hogy el is dőlt a mérkőzés sorsa (30. perc: 48-65). De két hazai tripla nyitotta a negyedik játékrészt, amihez hozzácsapott még négy pontot a MAFC – és a 10-0-s roham után 10 pont alá csökkenetette a hátrányát (32. perc: 58-65). A szombathelyi időkérés ezúttal nem használt, lendületben maradt a MAFC (34. perc: 65-69). Sekulovic mester gyorsan ismét maga köré gyűjtötte a tanítványait. Ezúttal már sikerült megtörni a hazaiak lendületét – Norfleet és Váradi szerzett fontos pontokat (38. perc: 71-81). A közvetlen hajrára így nem maradt izgalom

Végig vezetve, összességében magabiztosan nyert a Falco. Teljesen megérdemelten részesítette nagy ünneplésben kedvenceit a népes, lelkes szombathelyi szurkolósereg.

JEGYZŐKÖNYV

MAFC-Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 78-88 (14-24, 16-21, 18-20, 30-23).

Budapest, 1000 néző, NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Ádám J., Rácz Zs., Balogh Gy.

MAFC: HOT 20/6, FODOR M. 15/6, Lakits 1, McCRAY 14/6, Cvetkovic 14/6. Csere: Misek 8/6, Lakosa 4, Peringer -, Katona, Bordács -, Katona 2. Megbízott edző: Garai Péter.

Falco: GOVENS 19/6, PERL 14, Váradi B. 7/3, Pustahvar 7/1, TÓTH N. 13. Csere: NORFLEET 23/12, Zigeranovic 5. Edző: Srecko Sekulovic.

Az eredmény alakulása, 4. perc: 2-6. 7. perc: 6-16. 13. perc: 16-31. 18. perc: 25-39. 20. perc: 30-45. 25. perc: 44-54. 27. perc: 46-62. 30. perc: 48-65. 32. perc: 58-65. 34. perc: 65-69. 38. perc: 71-81.