Közte húsz!

2018.01.20. 22:20

Nem okozott gondot a Jászberény a Falcónak

Az NB I-es férfi kosárlabda-bajnokság 16. fordulójában a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely magabiztosan érvényesítette a papírformát, simán verte a vendég Jászberényt.

Utolsó négy bajnokijából hármat is megnyert, így jó formába érkezett Szombathelyre a Jászberény. Ám a találkozónak így is a hazai pályán hibátlan, jobb erőt képviselő Falco futott neki esélyesként.

Nelson triplája nyitotta a meccset, a folytatásban pedig felváltva estek a pontok. Kellett kis idő, mire a Falco felvette a ritmust, tiszta dobásokat rontott. Lassan játszottak a csapatok, sokat hibáztak. A 6. percben vett át a vezetést a házigazda, Pelr hármasa landolt gyűrűben a dudaszó pillanatában (8-5). De nem tudta leszakítani ellenfelét, mert a védekezése szellős volt, könnyen került helyzetbe a Jászberény. Szoros első negyedet produkáltak a felek. A Berény pedig ráérzett a lehetőségre, belelkesedett (12. perc: 16-17). Nagyon kellett Pustahvar egymás után dobott két triplája – rögtön időt kért a vendég. De úgy tűnt, hogy ekkorra már rendezte sorait a házigazda. Magasabb sebességre váltott, pontosabban kosarazott, tíz pontra nőtt az előnye (15. perc: 27-17). Szinte minden támadását ponttal zárta, jöttek a labdaszerzések, a könnyű pontok leindításból. De a mérkőzést nem sikerült eldönteni az első félidőben (20. perc: 35-27).

A második félidő elejét igyekezett megnyomni a Falco, 5-0-val nyitot, de a JKSE visszaverte a támadást, tartott a lépést, sőt apránként a hátrányát is faragta (24. perc: 42-35). Sekulovic mester elégelte meg a látottakat, maga köré gyűjtötte tanítványait. De a dobóforma nem javult. Tóth Norbert fontos pontjaival araszolt a házigazda. Ám elfogyott a hazai előny, pontosabban a remekül dobó vendég fordított (27. perc: 44-45). Rákapcsolt a szurkolótábor, és megpróbált rákapcsolni a Falco is. Perl kapta el a fonalat, és a vezérletével, nem mellesleg az etap utolsó pillanatában célba érő hármasával a Falco ismét tíz pontra meglépett (30. perc: 55-45). Innen pedig már érezhetően nem akarta kiengedni az irányítást a kezéből a házigazda. Nem használt a berényi időkérés, Govens és Borisov pontjaival kereken húszra nőtt a hazai fór (33. perc: 67-47). Eldőlni látszott a mérkőzés, egyre nehezebben tartotta a lépést a vendég. Ennek megfelelően a hátralévő a perceket már nyugodtan játszotta le a végére alaposan megfiatalított Falco.

A jobb csapat nyert, magabiztosan.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely-JP Auto-Jászberényi KSE 85-65 (16-15, 19-12, 20-18, 30-20).

Szombathely, 2700 néző, NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Praksch P., Török R., Radnóti M.

Falco: GOVENS 11/3, PERL 23/6, VÁRADI B. 10/6, BORISOV 11/9, TÓTH N. 8. Csere: Zigeranovic 2, Pustahvar 6/6, Norfleet 5/3, Durázi 6, Kovács B. 3/3, Hódi-, Dancsecs -. Edző: Srecko Sekulovic.

JKSE: Nelson 15/9, Rakic 3/3, WALLACE 18/9, Lucic 8, SEJFIC 10. Csere: Molnár M. 2, Cseh 2, Kerpel-Fronius 7/3, Bazsó -. Nikola Lazic

Az eredmény alakulása, 6. perc: 8-5. 14. perc: 22-17. 18. perc: 33-23. 20. perc: 35-27. 24. perc: 42-35. 27. perc: 44-45. 30. perc: 55-45. 33. perc: 67-47. 38. perc: 76-59.

Srecko Sekulovic: – A védekezéssel összességében elégedett vagyok, csak 65 pontot kaptunk. A támadásunk viszont akadozott, föleg az első félidőben. Lassan játszottunk, felvettük az ellenfelünk tempóját. Amint ritmust váltottunk, rögtön nagy különbség lett a csapatok között. Egy rutinos, jó csapatot vertünk végül biztosan.

Nikola Lazic: – Egész jól kezdtünk, és úgy a harmadik negyed közepéig, végéig tartottuk is a lépést. Aztán a Falco meglépett. Nagyon sok, 30 pontot kaptunk leindításból. A végén pedig már egyértelműen uralta a meccset a házigazda, abszolút megérdemelten nyert – gratulálok ellenfelünknek. De láttam sok pozitívumot is meccsben.