Megkezdődött a szezon

2018.02.20. 18:24

Pályán az NB II-es női kézilabdacsapatok

Az SZKKA II. a CVSE elleni győztes megyei rangadóval, a Sárvár magabiztos diadallal, a Bük idegenbeli vereséggel kezdte az NB II-es női kézilabda-bajnokság tavaszi szezonját.

Pődör Blanka (SZKKA) 17 góllal járult hozzá a CVSE elleni diadalhoz Fotó: Nagy Jácint

Szombathelyi Kézilabda Akadémia U21–Celldömölki VSE 38-29 (18-13). – Szombathely, 100 néző, NB II-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Bőhm Zs., Tuifel A.

SZKKA: Bognár – PŐDÖR B.17, TAMÁSI 11, Horváth A. 3, Kulcsár 1, Málovics, Kozma 3. Csere: Tóth N., Horváth L 2, Wágner, Szmolek, Csapó 1. Edző: Pődör Zoltán.

CVSE: Pongrácz – Farkas 6, Bagics 3, Szomorkovits A. 7, Németh V. 6, Geiger 1, Szalai Sz. Csere: Sebestyén 3, Balogh V., Füzfa 3, Szalai F., Marton H. Edző: Salamonné Csótár Adrienn.

Az első 15-20 percben még tartotta a lépést a CVSE a szombathelyiekkel. Aztán az SZKKA átvette az irányítást, fokozatosan növelte előnyét. Fordulás után is a hazaiak diktálták a tempót – öt gólnál nem tudott közelebb férkőzni a CVSE. Az ősszel még három góllal kikapott az SZKKA II. Cellben, most viszont kilenc góllal nyert – vagyis fejlődik a fiatal társaság.

SZESE Győr–Büki TK 18-17 (9-7). – Győr, 50 néző, NB II-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: György K., Horváth A.

Bük: HARASZTOVICS – Binder 4, SZABÓ D. 9/4, Csóka, Németh B., Szabó R. 2, Szabó N. 1. Csere: Szali (kapus), Csabai, Szenczi, Gulyás 1, Németh D., Cseredi. Edző: Mátés István.

Nehezen indult a gólgyártás (12. perc: 2-2), aztán a házigazda két-három gólos előnyre tett szert. A Bük futott az eredmény után, küzdött keményen, és a végén fordítani is tudott (56. perc: 16-17). A közvetlen hajrában azonban a hazai pálya összes előnyét élvező Győr kicsikarta a győzelmet.

Sárvárfürdő Kinizsi–Komárom VSE 21-16 (12-7). – Sárvár, 150 néző, NB II-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Ritter A., Zámbó T.

Sárvár: Petróczi – Soós R., Cser 6, Nardai 1, Farkas 3/3, Doncsecz, Vajda 3. Csere: Varga Á. (kapus), Jenőfi 3, Kokas 4, Szondy 1, Farkas, Horváth E., Góman, Dávid. Edző: Rozmán Gergő.

Az elején fej fej mellett haladtak a csapatok, aztán a Sárvár ritmust váltott. Keményen védekezett, gyors indításokból talált be – öt gólra meglépett (17. perc: 9-4). A folytatásban pedig végig őrizte ezt az előnyét. Idény eleji formában játszott, sokat hibázott, mégis megérdemelten nyert a Sárvár – és már kilenc bajnoki óta veretlen.