Szombathelyi Vízmű SC

2018.03.02. 21:37

Remek eredmények – Hat szám, hat arany

A vízmű SC három versenyzője remek eredményekkel tért haza a 8. alkalommal megrendezett rövidpályás országos szenior-úszóbajnokságról.

A százhalombattai megmérettetésre a teljes hazai mezőny mellett külföldről is érkeztek versenyzők. A Szombathelyi Vízmű SC-t Kürti Gergely, ifj. Kürti Gergely és Raffai Roland képviselte.

Kürti Gergely a 65–69 éves korcsoportban 50 méter mellen 50,76 másodperccel hetedik, míg 50 m háton 56,51-dal harmadik lett. Fia, ifj. Kürti Gergely a 40–44 éveseknél 50 m pillangón a 13. (34,60), 50 m gyorson nyolcadik helyezést ért el (29,62). Mindkettőjüknek ez volt az első szenior-úszóversenye.

Raffai Roland az idei évtől már a 45–49 évesek között versenyez. Hat számot vállalt a százhalombattai hétvégén (sorrendben): 100 m hát (1:04,78), 50 m pillangó (27,95), 200 m vegyes (2:25,69), másnap pedig 50 m hát (30,10), 100 m vegyes (1:05,04), 200 m hát (2:25,04). Mind a hat versenyén országos bajnoki címet szerzett, és a pillangó kivételével a többi öt számban új országos csúcsot is úszott.