Egy pontot otthon tartottak a celliek

A férfi asztalitenisz Extraligában a CVSE csapata izgalmas találkozón 5-5-re végzett a Péccsel.

CVSE asztalitenisz- Szita Márton

Fotó: Unger Tamás / Vas Népe

Celldömölki VSE-Swietelsky-Jufa Hotels-PTE PEAC Kalo-Méh 5-5. – Celldömölk, férfi NB I-es extraliga asztalitenisz-mérkőzés.

Páros: Fazekas, Szita-Gerold, Lindner 1:3 (-7, -6, , 6, -3). Egyéni, 1. forduló: Szita-Gerold 3:1 (-3, 7, 5, 7), Katus-Demeter 0:3 (-3, -8, -6), Fazekas-Lindner 3:1 (1, 7, -7, 5). (2-2). 2. forduló: Szita-Demeter 0:3 (-10, -6, -9), Fazekas-Gerold 3:2 (3, -3, 9, -8, 9), Katus-Lindner 0:3 (-15, -3, -7). (3-4). 3. forduló: Fazekas-Demeter 3:2 (8, 7, -8, -9, 3), Szita-Lindner 3:2 (5, 9, -6, -3, 9), Katus-Gerold 0-3 (-7, -8, -8). (5-5).

A celldömölkieknél nem állt asztalhoz a pénteken a Komló ellen vállsérülést szenvedett Kriston Dániel, helyette Katus Attila játszott. Az első meccsen a párosokat simán nyerték a vendégek, majd Szita ugyan elveszítette első szettjét, de végül biztosan nyert. Katusnak nem volt esélye, viszont Fazekasnak nem okozott gondot ellenfele. Aztán a következő találkozón Szitának beszóltak a vendégkispadról, amin annyira felhúzta magát a celli, hogy elveszítette a meccset.

CVSE asztalitenisz-
Szita Márton

Fotós: Unger Tamás / Vas Népe

Ezután Fazekas nagy csatában 3-2-re legyőzte Geroldot, utána Katus csak az első szettben tudta megnehezíteni Lindner dolgát. Az utolsó forduló 4-3-as pécsi vezetésről indult, Fazekas és Szita nyert, Katus viszont kikapott, így döntetlennel zárult a mérkőzés.