kosárlabda

2018.04.07. 20:06

Magabiztos győzelem! – Legyőzte a Falco a Kecskemétet

Az NB I-es férfi kosárbajnokság felsőházi középszakaszának első fordulójában a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely a papírformának megfelelően magabiztosan győzte le a vendég Kecskemétet.

A középszaksz nyitányaként a szombathelyiek a szezon meglepetéscsapatát fogadták – ugyanis sokak meglepetésére jutott be a KTE a felsőházba. A felek bő két hete találkoztak egymással az Arena Savariában, akkor simán nyert a Falco (99-75). És a hazaiak most is esélyesként futottak neki a meccsnek.

Govens triplája vezette fel a találkozót, de a folytatásban a KTE több hazai támadást is kivédekezett és átvette a vezetést (3. perc: 3-7). A Falco idegesnek tűnt, sok hibával játszott. Agresszívan védekezett a vendég, nehezen került helyzetbe a szombathelyi gárda. De aztán rendezte sorait, és elég volt néhány gyors indítás, hogy ismét vasi előnyt mutasson az eredményjelző – a Kecskemét rögtön időt is kért (6. perc: 14-11). Ám lendületben maradt a Borisov által vezérelt házigazda, nem engedte ki a kezéből az irányítást, és ha egy kicsit jobban dob, bizony alaposan megléphetett volna. De ami késik, az nem múlik: a második etap elején Pustahvar triplája után 10 pont fölé nőtt a hazai fór (12. perc: 27-15). Ez a 10 pont körüli különbség pedig állandósult is a folytatásban. A KTE néha zárkózott, de mielőtt igazán közelebb férkőzött volna, a Falco meglépett (16. perc: 31-20). Szervezetten, jól játszott a Falco, érezhetően egyre nehezebben tartotta a lépést a Kecskemét. Aztán mégiscsak meccsben maradt a vendég – igaz, ehhez azért kellett a játékvezetők jókora segítsége is (20. perc: 46-36). Ettől függetlenül meggyőző játékkal rukkolt elő a sárga-fekete együttes az első félidőben.

A második félidőt viszont 5-0-s rohammal nyitotta a vendég, Govens büntetői törték meg a hazai gólcsendet. De ismét erőre kapott a KTE. És ismét görcsös lett a hazaiak játéka, ziccerek maradtak ki, könnyű gólokat kapott ajándékba a vendég. Vészesen fogyott a különbség – Sekulovic mester maga köré is gyűjtötte tanítványait (24. perc: 50-47). Roppant keményen játszott a vendég, amit a játékvezető elnéztek. Govens és Perl húzta ki végül a szombathelyiek kátyúba ragadt szekerét. Így a percek múlásával rendezte is sorait a szombathelyi alakulat (28. perc: 61-52). De azért maradt izgalom az utolsó játékrészre (30. perc: 65-58). A negyedik etapot viszont elsöprő lendülettel kezdte a Falco, szinte állva hagyta ellenfelét. Egyre nőtt a különbség a felek között, nem bírta tartani a lépést a vendég (36. perc: 78-66). A végére már csak a hazai győzelem mértéke maradt kérdéses (39. perc: 85-70) – végül tisztes vereséggel megúszta a Kecskemét.

Magabiztos teljesítménnyel, szép eredménnyel nyitotta a középszakaszt a Falco.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Kecskeméti TE-Duna Aszfalt 87-74 (10-19, 27-24, 19-21, 22-16).

Szombathely, 2500 néző, NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés, felsőházi középszakasz, vezette: Győrffy P., Tőzsér D., Török R.

Falco: Govens 20/12, Perl 18, Váradi B. 7/3, Borisov 14/3, Taylor 10. Csere: Norfleet 7/3, Tóth N. 2, Pustahvar 9/3. Edző: Srecko Sekulovic.

KTE: Pongó 6, Thompson 10, Derasimovic 18/3, Dramicanin 6, Karahodzsics 22. Csere: Molnár M. –, Wittmann 12/6, Molnár D. –. Edző: Forray Gábor.

Az eredmény alakulás, 3. perc: 3-7. 8. perc: 19-11. 12. perc: 27-15. 16. perc: 31-20 20. perc: 46-36. 24. perc: 50-47. 28. perc: 61-52. 30. perc: 65-58. 33. perc: 72-60. 36. perc: 78-66. 39. perc: 85-70.