Egyetlen egy pont

2018.04.14. 20:36

Nagy csatát bukott az Alba vendégeeként a Falco

Nagy csatában, egyetlen egy ponttal kapott ki az Alba Fehérvár vendégeként a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely NB I-es kosárcsapata.

A Falcó a hiányzó Taylor nélkül lépett pályára a rangadón.

Az első játékrész

Az Alba rárontott ellenfelére, 5-0-val nyitott, de a Falco visszaverte a támadást, Perl triplájával pedig a vezetést is átvette (3. perc: 5-7). A folytatásban felváltva estek a kosarak. A szombathelyiek higgadt, szervezett kosárlabdával rukkoltak elő. Míg a házigazda roppant agresszíven, a faulthatáron játszott, de nem tudta rákényszeríteni akaratát a sárga-feketékre.

A második etapban sem változott a játék képe, hol az egyik, hol a másik csapat talált gyűrűbe. És a lendület, a csata heve sem csökkent. A játékrész közepén kisebb hullámvölgybe került a Falco, kimaradtak a helyzetek, a triplák pedig abszolút nem mentek. A védekezés azonban rendben volt, a lepattanózás is, így az Alba bár lépéslőnybe került, meglépni nem tudott (15. perc: 31-27).

Nagyszünet után

Ám a nagyszünetre a székesfehérváriak vonulhattak előnnyel (20. perc: 37-31). Az első félidőben a Falco 11 alkalommal próbálkozott távolról, ám csak egy tripla ért célba, és kimaradt 6 büntető is.

Pointer dudaszós hármasa nyitotta a harmadik negyedet. És nem volt megállás, rohant tovább az Alba, gyorsan 10 pont fölé tornázta előnyét (23. perc: 45-31). Időkérés után rendezte sorait a szombathelyi gárda, és mindent megtett azért, hogy meccsben maradjon. Ami sikerült is. Borisov demoralizáló triplája után Dzunics mester is maga köré gyűjtötte tanítványait (26. perc: 48-44). De a Falco lendületben maradt, többször is közel került az egyenlítéshez, végül három pont maradt a hazaiak előnye a záró játékrészre (30. perc: 55-52). A Falco küzdött tovább, ott loholt ellenfel nyomában – és a vezetést is átvette (35. perc: 59-60).

Nagyon belelendültek a szombathelyiek, és nagyon nyerni akartak. Kiélezett helyzetben, váltott vezetéssel futottak neki a csapatok a hajrának (38. perc: 65-66). Roppant feszülre sikeredett a találkozó vége – főszerepet kaptak a játékvezetők, akik sokat tévedtek a vasiak kárára, Govenst kiállították. Az utolsó támadást a Falco vezette, ám Perl dobása leperdült a gyűrűről, nyert az Alba.

JEGYZŐKÖNYV

Alba Fehérvár-Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 71-70 (23-20, 14-11, 18-21, 16-18).

Szombathely, 1500 néző, NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés, felsőházi középszakasz, vezette: Cziffra Cs., Ádám J., Frányó P.

Alba: HILL 13, POINTER 14, SIMPSON 15/3, Lóránt 4, Keller Á. 4. Csere: Harris 3, Kovács Á. 3, Horton 8, Filipovity 7/3, Keller I. -. Edző: Dzunics Braniszlav.

Falco: GOVENS 21/3, PERL 15/6, Váradi B. 8, BORISOV 16/9, TÓTH N. 4. Csere: Pustahvar 4, Norfleet 2. Edző: Srecko Sekulovic.

Az eredmény alakulása, 3. perc: 5-7. 8. perc: 17-18. 12. perc: 23-23. 15. perc: 31-27. 20. perc: 37-21. 23. perc: 45-31. 26. perc: 48-44. 30. perc: 55-52. 35. perc: 59-60. 39. perc: 67-69.

Kipontozódott: Hill (37).

Kiállítva: Govens (39.)

A Falco nagyot küzdött, a meccs nagy részében jól is játszott, közel volt a bravúrhoz, nem érdemelt vereséget.