asztalitenisz

2018.04.16. 20:02

Szoros csatában győzött a Celldömölk

Az NB I-es férfi asztalitenisz-bajnokság 15. fordulójában a Celldömölk nagy küzdelemben verte meg vendégként a Pénzügyőrt.

A rutinos Simon Ferenc mind a négy egyéni meccsét megnyerte. Nagy szerepe volt a győzelemben Fotó: Unger Tamás

Fotó:

Pénzügyőr SE–Celldömölki VSE-Swietelsky-Jufa Hotels II. 8-10. – Budapest, NB I-es férfi asztalitenisz-mérkőzés.

Páros: Fodor, Kisgéczi–Simon, Palatinus 3:2, Gelléri, Agócs–Iván Cs., Baranyai 3:2 (2-0). Egyéni, 1. forduló: Gelléri–Baranyai 3:2, Agócs–Iván Cs. 1:3, Fodor–Simon 0:3, Kisgéczi–Palatinus 0:3 (3-3). 2. forduló: Gelléri–Iván Cs. 3:1, Agócs–Simon 0:3, Fodor–Palatinus 3:1, Kisgéczi–Baranyai 1:3 (5-5). 3. forduló: Gelléri–Simon 2:3, Agócs–Palatinus 3:1, Fodor–Baranyai 3:2, Kisgéczi–Iván Cs. 0:3. (7-7). 4. forduló: Gelléri–Palatinus 2:3, Agócs–Baranyai 3:1, Fodor–Iván Cs. 2:3, Kisgéczi–Simon 0:3. (8-10).

Mivel Katus Krisztián az extraligás csapatban szerepelt hétvégén, így az NB II-es együttestől Simon Ferenc állt asztalhoz a Pénzügyőr elleni találkozóra. Nem kezdődött jól a találkozó a vasiaknak, mindkét párost elveszítették. Aztán 3-1-ről 3-3-ra egyenlítettek a celldömölkiek, majd 5-5-nél volt az egyik fordulópont:

Simon a döntő szettben legyőzte a budapestiek legjobbját, Gellérit. Aztán viszont Baranyai egy agyonnyert meccset veszített el Fodorral szemben. Az utolsó, negyedik fordulóban Palatinus két vereség után nagy küzdelemben megverte Gellérit. Az utolsó mérkőzésen 9-8-as vendégvezetésnél Iván Csaba szetthátrányból és 5-7-ről egy időkérést követően megfordította a találkozót. A celldömölkiek így tehát fontos győzelmet arattak. Győzött: Gelléri 2, Agócs 2, Fodor 2, Fodor–Kisgéczi, Gelléri–Agócs, illetve Simon 4, Iván Cs. 3, Palatinus 2, Baranyai 1.