kosárlabda

2018.04.05. 20:00

Újabb magabiztos Falco-győzelem

Az NB I-es férfi kosárbajnokság zárómeccsén a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely biztosan győzte le a vendég Pécset. Ezzel a második helyen zárta az alapszakaszt.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Pécsi VSK-VEOLIA 80-61 (20-23, 26-14, 18-13, 16-11). – Szombathely, 2700 néző, NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Benczúr T., Boros T., Kulcsár T.

Falco: Govens 13/6, Perl 15/3, Váradi B. 14/12, Borisov 3/3, Taylor 14. Csere: Pustahvar 3/3, Norfleet 16/9, Tóth N. 2, Kucsora –, Durázi –, Hódi –. Edző: Srecko Sekulovic.

PVSK: Durham15/6, Antóni 5/3, Brooks 7, Budimir 11, Sarilja 12. Csere: Simon K. 3/3, Harazin 2, Bíró 4, Supola –, Dragasevic –, Krnjajski –, Demeter 2. Edző: Csirke Ferenc.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 4-9. 8. perc: 16-20. 12. perc: 25-23. 17. perc: 38-28. 20. perc: 46-37. 24. perc: 50-44. 28. perc: 60-50. 30. perc: 64-50. 34. perc: 69-55. 37. perc: 80-57.

A vendégek kezdtek jobban, megléptek (3. perc: 4-9). Kellett kis idő, mire rendezte sorait a Falco és elkezdte faragni a hátrányát. Váradi triplájával sikerült egyenlíteni (6. perc: 13-13). Fordítani viszont nem, mert rengeteg hiba csúszott a szombathelyiek játékába, sok tiszta helyzet maradt ki, nem működött a védekezés sem. Meg is nyerte az első negyedet a Pécs. A második etapban aztán beindult a Falco. 7-0-s hazai roham után kért időt a vendégek kispadja (14. perc: 27-23). De nem sikerült lelassítani a sárga-feketéket. Perl triplája után már tízpontos hazai előnyt mutatott az eredményjelző (17. perc: 38-28). Az újabb pécsi időkérés után a vendégek azt azért elérték, hogy a Falco nem tudta eldönteni a mérkőzést a szünetig (20. perc: 46-37).

Steve Taylor (labdával) ismét megbízhatóan, hasznosan játszott. Mögötte Harazin Fotó: Unger Tamás

Fordulás után harcos játékkal tért vissza a pályára a Pécs, igyekezett ismét szorossá tenni a meccset. Ami nagyjából sikerült is (24. perc: 50-44). De aztán szépen lassan összekapta magát a házigazda, és ismét biztonságos távolságba tornázta magát (28. perc: 60-50) – Taylor komoly munkát végzett a palánk alatt. A negyedik negyednek pedig már nyugodtan futhatott neki a Falco (30. perc: 64-50).

A Pécs megpróbálkozott egy rohammal, de nem sikerült ráijeszteni a házigazdára, amely higgadt játékkal őrizte biztos előnyét (34. perc: 69-55). Sőt, jutott erő a közönség szórakoztatására is. Az utolsó percekre nem is maradt izgalom, húsz pont fölé nőtt a hazai fór (37. perc: 80-57). Mindkét oldalon a fiatal játékosok fejezték be a meccset.

Újabb győzelmével a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely a második helyen zárta az alapszakaszt.