Pap távolugrósikere

2018.06.05. 21:48

Diákolimpiai bronzérmes a Jurisich 4x400-as fiúváltója

A vasiak közül a távolugró Pap Kristóf és a kőszegi Jurisich gimnázium 4x400-as fiúváltója állhatott fel a dobogóra az atlétikai diákolimpia V-VI. korcsoportos országos döntőjén.

A Jurisich gimnázium 4x400-as bronzérmes váltója (balról): Pászner Benedek, Pethő Márton, Windisch András, Sárközi Dominik Fotók: Lengyák György

Pap Kristóf (Gépipari) távolugrásban mindenkinél jobb volt

A győri országos döntőben 12-12 egyéni fiú, illetve lány versenyszámban mérték össze tudásukat a budapesti, illetve a megyei döntőkön a kvalifikációs szinteket teljesítő V. és VI. korcsoportosok is. A 4x100 és 4x400 méteres váltókban azonban összevonták a két korosztályt. Vas megyéből 21 V. és 13 VI. korcsoportos atléta, valamint két váltó szerzett indulási jogot – közülük sokan nem éltek a lehetőséggel. Pap Kristóf, az SZMSZC Gépipari és Informatikai Szakgimnázium diákja, a Haladás VSE távolugrója hosszú sérüléséből visszatérve remekelt, a nagyon erős mezőnyben hatalmas, 7,62 méteres ugrással szerezte meg az aranyérmet. Csak a megengedettnél 0,4 m/s-mal erősebb szél miatt nem lehetett hitelesíteni az egyéni csúcsot. Kristóf testnevelője Szoó Dániel, edzői Lengyák György és Kamarás Ákos. Csodálatos eredményt értek el a kőszegi Jurisich Miklós Gimnázium futói. A 4x400 méteres távon a dobogóra is sikerült felkapaszkodniuk, bronzérmet szereztek, 4x100-on negyedikek lettek. Teljesítményük értékét növeli, hogy az öt fiúból csupán ketten atletizálnak a Haladásban – Sárközi Dominik és Pethő Márton -, Pászner Benedek, Windisch András és Kovács Máté csak az iskolában gyakorol; testnevelőik: Hani Tibor és Tóth Botond.

Fotók: Lengyák György

Jobb vasi eredmények. V. korcsoport, fiú. 400 m: 4. Ecker Tamás (Evangélikus, Kőszeg) 50,31. Magasugrás: 6. Suta Máté (Bolyai) 1,88. Lány, diszkoszvetés: 9. Varga Virág (NLG) 29,02. VI. korcsoport, fiú. 200 m: 7. Sárközi Dominik (Jurisich, Kőszeg) 23,41. 400 m: 4. Sárközi Dominik (Jurisich) 50,05. Távolugrás: 1. Pap Kristóf (Gépipari) 7,62, 8. Pethő Márton (Jurisich) 6,45. Lány, diszkoszvetés: 8. Szigeti Evelin (Kereskedelmi) 29,75. V-VI. korcsoport, fiú, 4x100 m: 4. Jurisich (Pászner Benedek, Pethő Márton, Sárközi Dominik, Kovács Máté) 44,78. 4x400 m: 3. Jurisich (Pászner Benedek, Pethő Márton, Windisch András, Sárközi Dominik) 3:28,49. he