szenior-úszóbajnokság

2018.07.05. 19:05

Raffai négyszer a dobogón

Somorja Raffai Roland négy éremmel tért haza a III. Arena nemzetközi nyári szenior-úszóbajnokságról.

A kétnapos, szabadtéri 50 méteres medencében megrendezett szlovákiai versenyen az időjárás nem fogadta kegyeibe a kilenc nemzet képviselőit, végig viharos szélben kellett versenyezniük. A Szombathelyi Vízmű SC úszója, Raffai Roland az V. korcsoportban (45–49 évesek) első helyet szerzett 50 (31,45 mp), 100 (1:08,58) és 200 méter háton (2:35,69), harmadikként végzett 400 méter vegyesen (5:30,88) és ötödik lett 50 m pillangón (28,65).

– Jobban szerettem volna szerepelni, de figyelembe véve a körülményeket és hogy megfázva érkeztem a megmérettetésre, elégedett vagyok az időeredményeimmel. Szinte mindegyik számban a legjobb időm környékén úsztam – tette hozzá Raffai Roland.PA