Félmaratoni OB vasiakkal

2018.09.13. 20:13

Bajnok a SZoESE U23-as csapata, és még három bronz

Több kiemelkedő Vas megyei siker is született a 33. Wizz Air Budapest félmaratonin, amely a félmaratoni országos bajnokság is volt egyben.

A SZoESE érmesei (balról): Horváth György, Kovács Attila, Jacsev Sámuel, Petrovics Alex

Fotó: Kíves István

Hetvenkilenc országból mintegy 15 ezer résztvevője volt a budapesti félmaratoninak, egyéniben 11 ezren teljesítették a 21,1 km-es távot. Az abszolút versenyben a nagyon előkelő negyedik helyen ért célba a szentgotthárdi Koszár Zsolt, aki ezúttal a VEDAC színeiben versenyzett. Az országos bajnokság eredményhirdetésén az 1:07:54 órás időeredmény bronzérmet ért Csere Gáspár (BEAC, 1:07:14) és Jenkei Péter (Vasas, 1:07:29) mögött. Országos bajnoki ötödik helyet szerzett Horváth György, a SZoESE hosszútávfutója 1:10:21-es idővel. Az U23-as korosztályban Kovács Attila alig elmaradva az egyéni csúcsától 1:12:50-nel bronzérmet szerzett, Jacsev Sámuel 1:15:31-es egyéni csúccsal ötödik, míg Petrovics Alex 1:18:11-gyel kilencedik helyet szerzett. Az OB-n csapatversenyt is hirdettek. A felnőtteknél a Koszár Zsoltot is soraiban tudó VEDAC nyerte a bajnoki címet (3:29:21), a Horváth György, Kovács Attila, Jacsev Sámuel SZoESE-trió (3:38:43) pedig bronzérmes lett a BEAC (3:33:51) mögött. Az U23-as korosztályban nem talált legyőzőre a Kovács, Jacsev, Petrovics összetételű SZoESE-csapat, 3:46:32 órás összidővel bajnoki címet szerzett.

Még a Wizz Air félmaratoni krónikájához tartozik, hogy a páros váltó kategóriában Karsai Márton és Somogyi Gábor, a Synergy Fitness Szentgotthárd duója a 905 váltó versenyében 1:13:16-os idővel negyedik helyen ért célba.HE