szenior atléta

2018.09.11. 18:29

Járay-Venter hatodik a vb-n

Szép sikert, hatodik helyezést ért el a szenior atléták spanyolországi világbajnokságán Járay-Venter Melinda.

Fotó: pixabay.com

A Vas megyéből indult, most Dél-Afrikában élő középtávfutó a Haladás VSE igazolt versenyzője, és Magyarországot képviselte a vb-n; a W40-es korosztályban 800 méteren állt rajthoz. A hétfői selejtezőben négy futamban küzdött meg az óriási, 46 fős mezőny a döntőbe jutásért. A keddi, 12-es fináléba a futamok 1–2. helyezettjei és még további négy versenyző időeredmény alapján juthatott be. Utóbbiak között volt a 40 éves Járay-Venter Melinda is, aki a harmadik futamban 2:19,61 perccel a harmadik helyen végzett. A döntőben a rajtlista alapján úgy a kilencedik helyre esélyes magyar futó igazán kitett magáért, hiszen nagyszerű, 2:16,98-os egyéni csúccsal a hatodik helyet szerezte meg.