2018.09.29. 20:11

Sopronban kapott ki a Falco KC

A 2018/2019-es NB I-es szezon nyitómeccsén a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely NB I-es kosárcsapata nagy csatában kapott ki a Sopron vendégeként.

Evan Bruinsma (labdával) nagyot játszott, nagyot küzdött, de egyedül kevésnek bizonyult a Sopron ellen Fotó: Unger Tamás/Vas Népe

Sopron KC – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 86-77 (24-19, 27-17, 15-15, 20-26). – Sopron, 1800 néző, NB I-es kosárlabda-mérkőzés, vezette: Benczur, Török, Rácz.

Sopron: Warner 25/9, Lemar 22/3, Takács N. 7/6, Dénes 4/3, Gordon 16. Csere: Wiggins 2, Gilbert 8/6, Supola 2. Edző: Sabáli Balázs.

Falco: Curry 13/3, Norfleet 4, Bíró 3/3, Bruinsma 34/15, Reddic 11. Csere: Váradi -, Balmazovic 6, Tóth N. 6, Kucsora -. Edző: Gasper Okorn.

Az eredmény alakulása, 3. perc: 8-6. 7. perc: 18-13. 13. perc: 35-24. 17. perc: 44.30. 20. perc: 51-36. 23. perc: 53-41. 25. perc: 55-47. 28. perc: 63-49. 30. perc: 66-51. 34. perc: 68-57. 38. perc: 76-72.

Kipontozódott: Váradi (31.), Norfleet (36.), Reddic (38.).

Lendületesen kezdtek a csapatok, felváltva estek a pontok, felváltva vezettek a felek. Aztán átvették az irányítást a hazaiak, jobban dobtak távolról, gyorsan két triplát is elsüllyesztettek a vasi gyűrűben (3. perc: 8-6). A szombathelyieknél Reddic keményen dolgozott a palánk alatt, később Bruinsma is belendült, a többiektől viszont nem jöttek pontok. Némi lépéselőnybe került a házigazda (7. perc: 18-13). Igaz, rengeteg büntetőt dobhatott. A vasiak edzője, Gasper Okorn nagyon nem volt elégedett, próbálta gyorsabb játékra rábírni övéit, talán azért, hogy ne kelljen felállt védelem ellen támadni. Briunsma jegyezte az első vasi hármast, a második etap elején. De a Sopron szinte minden támadását ponttal zárta. Időt is kért a vendég kispad. Hiába, Dénes triplájával tíz pont fölé növelte előnyét (23. perc: 35-24) az SKC. Tegyük hozzá, néhány érdekes játékvezetői ítélet azért született – egyik sem a vendégeknek kedvezett, tüntetett is bőszen a szektorát zsúfolásig megtöltő, remek hangulatot varázsoló sárga-fekete szurkolótábor. A vasiak próbáltak magasabb fokozatra kapcsolni, de sok hibával játszottak, így állandósult a tíz pont körüli hazai fór. Semmi nem akart összejönni a vendégeknek, míg a hazaiak fontos pillanatokban találtak be, többször távolról (17. perc: 44-30). Ettől függetlenül a Sopron összeszedettebbnek, pontosabbnak tűnt. Jjókor jött a nagyszünet a fantáziátlan támadójátékkal előrukkoló sárga-feketéknek (20. perc: 51-36).

Fordulás után sem változott sokat a játék képe, kihagyott vasi triplák vezették fel a harmadik negyedet. Pezsgett a mérkőzés, Warner akaszkodott össze Váradival, a Sopron légiósa a földre lökte a Falco kapitányát, de megúszta a kiállítást. A Bruinsma által vezérelt szombathelyiek pedig közben megkezdték a kapaszkodást. Rögtön időt kért a Sopron (23. perc: 53-41). De a Falco ekkor már elkapta a ritmust, jobban védekezett, villámgyors támadásokat vezetett, tízen belülre küzdötte magát. (25. perc: 55-47). Gyors volt a meccs, sok a történés, a játékvezetők nehezen követték az eseményeket. Sikerült is elbizonytalanítani a Falcót. A Sopron pedig lassan magához tért (28. perc: 63-49). Így a záró játékrésznek már biztos előnye tudatában vághatott neki (30. perc: 66-51). Mindenesetre a Falco ismét nekidurálta magát. Viszont Váradit nagyon korán, a 31. percben kipontozták – egy szabályosnak tűnő labdaszerzés után… A Falco küzdött, hajtott, de amit közelebb férkőzött (34. perc: 68-57), menetrendszerűen érkezett egy hazai tripla. És közben Norfleet is kipontozódott. Bruinsma nem lankadt, ekkor már Curry is betalált – nem akart kikapni a Falco. Fogytak a percek, de fogyott a Sopron előnye is (38. perc: 76-72). Reddic egy látványos blokk után kapta meg ötödik faultját. Ismét megakadt a Falco szekere. És innen már nem volt visszaút, jól gazdálkodott az idővel az SKC, és megnyerte a szezonnyitót.

Túl sok előnyt adott ellenfelének a Falco, ráadásul a Sopron azért élvezte a hazai pálya előnyét – ez a kettő pedig sok volt. Mindenesetre a szombathelyi szurkolótábor megtapsolta övéit.