kézilabda

2018.10.15. 21:56

Diadalmas SZKKA

Az NB I/B-s női kézilabda-bajnokság 4. fordulójában újabb sima győzelmet aratott a listavezető Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia, a Haladás VSE Sport Kft. viszont alsóházi rangadót bukott, így sereghajtóként várja a folytatást.

Haladás VSE Sport Kft. – Rinyamenti KC Nagyatád 25-35 (10-16). – Szombathely, 200 néző, NB I/B-s női kézilabda-mérkőzés, vezette: Holman, Kovács Á. HVSE: Tömő – Gősi 1, Kiss N. 2, Papp 6/2, Mórocz 1/1, Kozma 5, Simsik 1. Csere: Büki, Merő (kapusok), Suszter, Majoros 1, Freiberger 1, Kovács A. 3/2, Rábai 4, Horváth H., Németh R. Edző: Huszti Ambrus. Alsóházi rangadón csapott össze a két nyeretlen csapat – a vasiak kispadján még mindig sok sérült játékos ült, Gerencsér Zsófi a pedig most sem tudta vállalni a szereplést. A vendégek kezdtek jobban, ám a percek múlásával rendezte sorait a HVSE. A játékrész közepén már az egyenlítésért rohamoztak a szombathelyiek, amikor a 20. percben Majoros sérülés miatt kivált a játékból – ez megtörte a Haladás lendületét. Fordulás után próbálta ledolgozni tetemes hátrányát a házigazda, küzdött becsülettel, de a védekezés alapemberének térdsérülése megpecsételte a sorsát.

A Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia játékosa, Horváth Petra ront neki a védőfalnak – aki harcosan,
jól játszott, hat találatig jutott Fotó: Unger Tamás

A hajrára felőrlődött, elfáradt, így kikapott a létszámproblémákkal küszködő Haladás. Pénzügyőr SE – Szombathelyi Kézilabda Klub Akadémia 23-28 (15-16). – Budapest, 100 néző, NB I/B-s női kézilabda-mérkőzés, vezette: Gublyán, Juhász. SZKKA: Schneck – Mayer 7, Horváth P. 6, Hornyák 3, Szendrei 2, Varga N., Udvardi 3. Csere: Lugosi (kapus), Csire 1, Schneck, Takács B. 3, Molnár, Pődör 1, Moutsogianni, Virág 2, Pődör B., Szuhogyi. Edző: Marosán György, Az SZKKA a kötelező győzelemért lépett pályára, ám nehezen lendült játékba, a hazaiak jól tartották magukat, kiegyenlített első félidőt láthatott a közönség. Fordulás után magasabb fokozatba kapcsolt az esélyesebb vasi gárda, átvette az irányítást, egyre jobban meglépett (55. perc: 21-24). A végére nem maradt izgalom, biztosan nyert az SZKKA. Marosán György: Korán kezdődött a mérkőzés, ráadásul Terenyi és Varga hiányával is meg kellett küzdenünk. A játékunkkal nem vagyok elégedett, de a második félidei hozzáállással igen, ami győzelmet eredményezett.