NB I-es kosárlabda-bajnokság

2018.10.13. 19:35

Fölényes Falco-diadal a Kaposvár ellen

Az NB I-es kosárlabda-bajnokság 3. fordulójában megszerezte első győzelmét a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely. A sárga-feketék nehéz kezdés után a Kaposvárt verték fölényesen.

A hazaiaknál már a kezdőben kapott helyet a sérülését lassan maga mögött tudó Váradi. A vendégek viszont nem számíthattak egyik kulcsemberük, Spica játékára.

Kaposvári tripla nyitotta a meccset. És a folytatásban is jól dobtak a vendégek – míg a hazai labdák rendre leperdültek a gyűrűről. Lassan, körülményesen kezdett a házigazda, sem támadásban, sem védekezésben nem volt jó momentuma, gyorsan időt is kért a szombathelyi kispad (3. perc: 2-10). Nem sikerül megváltoztatni a játék képét – az időkérés után Johnson jegyezte saját maga második, a Kaposvár harmadik hármasát. A 6. percben szerezte második kosarát a Falco, ismét Bruisma volt eredményes (4-15). Teljesen leblokkolt a Falco, a Kaposvár a könnyedén tartotta 10 pont körüli előnyét. Igaz, az etap végére azért rendezte sorait a házigazda, kezdett zárkózni – Tóth Norbert és Balmazovic jó játékkal szállt be a padról. Curry szerezte a Falco első tripláját, a 11. hazai kísérletből (12. perc: 14-17). Rögtön időt kért a Kaposvár. A folytatásban felváltva estek a pontok. Ekkor jobban védekeztek a hazaiak, nehezebben talált gyűrűbe a vendég. Váradi duplájával pedig fordított a házigazda (15. perc: 23-22). Norfleet játéka nagyon feljavult – már egyértelműen a hazaiak diktálták a tempót. De nem tudtak meglépni, időt is kért Gasper Okorn (18. perc: 30-28). Ám jelentősen nem változott a különbség.

A második félidőt Váradi két triplája nyitotta, úgy tűnt, hogy meglódul a házigazda, de a Kaposvár ismét felzárkózott (24. perc: 39-36). A Falco viszont nem lassított, jól védekezett, gyors, rendre kosárral záruló támadásokat indított – és távolról is jól dobott. Egyre nehezebben tartott a lépést a vendég (26. perc: 47-36), egyre nőtt a felek között a különbség. Így az utolsó etapnak már tetemes előnye birtokában futhatott neki a Falco (30. perc: 60-44). A Kaposvár szétesett, egyéni akciókkal, kétségbeesett dobásokkal próbálkozott, érezhetően eldől a meccs. Gyorsan elérte a 20 pontot a Falco fórja (34. perc: 69-49). És a szombathelyiek nem engedtek ki, ügyeltek a védekezésre, csapatként játszottak. Az utolsó három-négy percben már mindkét oldalon pályára léptek a fiatalok is.

Gyengén kezdett a Falco, az első negyedben szétesően kosarazott, de aztán belelendült, a játék minden elemében ellenfele fölé nőtt, és fölényes, ilyen arányban is megérdemelt győzelmet aratott.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely-Kaposvári KK 79-60 (9-17, 24-13, 27-14, 19-16). – Szombathely, 2520 néző, NB I-es kosárlabda-mérkőzés, vezette: Papp P., Ádám J., Goda L.

Falco: Curry 11/9, Norfleet 20/15, Váradi 14/6, Bruinsma 8, Reddic 2. Csere: Balmazovic 11/3, Tóth N. 6, Bíró 3/3, Kucsora 4/3, Hódi -. Edző: Gasper Okorn.

Kaposvár: Johnson 17/6, Lilov 5/3, McCray 15/6, Hendlein 6, Harazin 4. Csere: Halázs 2, Markovic 8/6, Baki 3/3, Hock –, Bagdán -. Edző: Fekete Ádám.

Az eredmény alakulása, 3. perc: 2-10. 6. perc: 4-15. 12. perc: 14-17. 15. perc: 23-22. 18. perc: 30-28. 20. perc: 33-30. 24. perc: 39-36. 26. perc: 47-36. 30. perc: 60-44. 34. perc: 69-49. 38. perc: 74-54.

Gasper Okorn: – Köszönöm a szurkolók támogatását, sokat segítettek! Győzelmi kényszerben léptünk pályára, érződött is a nyomás a csapaton, talán emiatt kezdtünk gyengébben. Miután Norfleetet leültettem a padra, óriási lendülettel tért vissza a pályára, kulcsszereplője volt a fordításnak. Örülök a győzelemnek, fontos volt, hogy nyerjünk, összességében elégedett is vagyok, főleg azzal, hogy rendeztük a védekezésünket, de szerintem tudunk mi ennél jobban is játszani.

Fekete Ádám: – Jól kezdtünk, aztán még a 2. negyedben és a 3. negyed elején is volt lehetőségünk arra, hogy szorossá tegyük a meccset. De kulcsszituációkban rossz döntéseket hoztunk, könnyű helyzetekben is hibáztunk. Norfleet pedig átlendítette csapatát a holtponton, és miután elkapta a fonalat, már könnyedén nyerte meg a meccset a Falco.