kosárlabda

2018.10.20. 17:28

Jó játék és győzelem csapatmunkával

A szezon eddigi legjobb játékával rukkolt elő az Egis Körmend kosárcsapata. A piros-feketék a kezdeti bizonytalanság után magabiztosan győzték le a Sopron KC együttesét.

Tóth Judit

Egis Körmend – Sopron KC 95–78 (23–22, 25–15, 22–27, 25–14)

Körmend, 1800 néző, NB I-es férfi kosárlabda mérkőzés 4. forduló

Vezette: Kapitány G., Jakab L., Kovács N.

KÖRMEND: McNEAIL 17/3, PRICE 22/12, FERENCZ 25/15, Hammonds -,CSORVÁSI 14

Csere: Delas 8, Bradford 9/3, Németh Á. -, Lajsz-, Oroszi-

Edző: Bojan Hristovski

SOPRON: WARNER 18/12, Lemar 9/3, Gilbert 15/9, Dénes 3/3, GORDON 17

Csere: Supola 5, WIGGINS 11, Takács-

Vezetőedző: Sabáli Balázs

Az eredmény alakulása. 5. perc: 9-15. 8. perc: 13-20. 14. perc: 31-26. 17. perc 38-29.

23. perc: 54-46. 28. perc: 68-60. 33. perc: 75-67. 37. perc: 88-74.

Kipontozódott: -

Közel telt ház és jó hangulat fogadta a csapatokat, a hűség városából is szép számmal jöttek szurkolók a találkozóra. Az MTE tábor is hallatta a hangját már az első másodperctől, a piros-fekete szimpatizánsok Küzdjél értünk ma, indulj a harcba kezdetű új szurkolói dalukkal hangoltak a mérkőzésre. A nagy buzdítás ellenére a Sopron kezdett jobban, a negyedik percben már nyolcpontos vendégvezetés állt az eredményjelzőn (7-15), elsősorban Gordonnak és Gilbertnek köszönhetően. A Körmendnél Csorvási oldotta meg jól a helyzeteit, de a center pontjai az elején csak cseppet jelentettek a soproniak ponttengerében. Az etap utolsó két percében Ferencz, a körmendi kapitány fújt riadót, két triplájával megadta az alaphangot a folytatáshoz. Ellenfele nyakára mászott a házigazda (19-20), majd gyorsan át is vette a vezetést.

Nyoma sem volt az első percekben mutatott soproni dominanciának a második negyedben, tovább menetelt a Körmend. Az amerikai iránytó, McNeail volt most a vezér, de Ferencz sem adta alább, vállalkozott és bedobta a triplákat. Sabáli Balázs legénysége labdaeladásokkal nehezítette meg a saját dolgát.

McNeail gólpasszát Bradford varázsolta a gyűrűbe egy akrobatikus mozdulattal, kétségtelen, hogy a mérkőzés egyik legszebb jelenetét hozta össze a két amerikai.

A nagyszünet után komolyabb fokozatra kapcsolta a vendégcsapat, gyors egymásutánban estek a kosarak, Warner kétszer, Lemar egyszer a triplavonaltól is betalált. Ezt tette a túloldalon Ferencz és Price is, akik a hazaiak legponterősebb játékosai voltak a találkozón. Sokat hibázott a Sopron, ezért nem tudott közelebb zárkózni. Egy-egy bizonytalanabb megoldást leszámítva továbbra is a Körmend uralta a találkozót. A záró játékrészben – a Sopron minden igyekezete ellenére – is dinamikusabb és kreatívabb volt a Körmend. Előbb a Price-Csorvási-McNeail trió látványos megoldással szerzett kosarat, majd Bradford zsákolt óriásit. A negyed derekán, 17 pontos körmendi vezetésnél a házigazda már merészebb játékkal is megpróbálkozott, a Sopron meg még mindig a labdaeladásoknál növelte a statisztikai mutatót. A vége is egyértelműen az Egis Körmendé volt, csapatként küzdve, a szezon eddigi legjobb játékát mutatva nyerték meg a mérkőzést a piros-feketék.

Bojan Hristovski: Ma délután azt történt a pályán, amire készültünk. Igyekeztünk a soproni hátvédeket agresszíven támadni már a labdafelhozatal során. Így többször hibázásra kényszerítettük őket, ami a mi malmunkra hajtotta a vizet. Szerzett labdákból könnyű kosarakat tudtunk szerezni vagy tiszta dobóhelyzeteket alakítottunk ki, amelyekből többségében eredményesek voltak a játékosaim.

Sabáli Balázs: Gratulálok a Körmendnek, megérdemelte győzelmet. Azt történt, amire számítottunk. Vendéglátónk agresszíven védekezett, ezzel sokszor nem tudtunk mit kezdeni. A húsz eladott labdánk is önmagáért beszél, ez kulcsmomentum volt a meccsen és az is, hogy sokszor gyengén és könnyelműen védekeztük és könnyű kosarakat engedtünk a Körmendnek.